Płytka do dekorowania wstążek/tasiemek

Płytka do dekorowania wstążek – doskonała dla osób ceniących indywidualizm w ozdabianiu. Docenią ją również osoby, które same wykonują swoje metki.

Zakres szerokości wstążki/tasiemki jaką możemy ozdabiać przy pomocy tej przystawki to 0,5 do 2,5 cm.

Montaż -3 warianty zależne od modelu maszyny:
a) jeśli gwintowany otwór do mocowania znajdujące się w maszynie w płytce ściegowej w położeniu A (patrz zdjęcia poniżej), użyj krótszej śrubki i cieńszej gumowej podkładki. Płytkę przykręć śrubką poprzez dłuższy otwór w płytce do dekorowania.

b) jeśli gwintowany otwór do mocowania znajdujące się w maszynie w płytce ściegowej w położeniu B (patrz zdjęcia poniżej), użyj krótszej śrubki i cieńszej gumowej podkładki. Płytkę przykręć śrubką poprzez krótszy otwór w płytce do dekorowania.

c) jeśli gwintowany otwór do mocowania znajdujące się w maszynie obok płytki ściegowej w położeniu C (patrz zdjęcia poniżej), użyj dłuższej śrubki i grubszej gumowej podkładki. Płytkę przykręć śrubką poprzez dłuższy otwór w płytce.

Montaż krok po kroku:

1. Kładziemy gumową podkładkę na maszynie w miejscu otworu, do którego będziemy mocować płytkę.

2. Przykładamy do maszyny płytkę do dekorowania, tak aby zgrać odpowiedni otwór w płytce z otworem w maszynie i podkładce gumowej.

3. Przed przykręceniem płytki śrubką, ustawiamy w jednej linii czerwoną linię na płytce do dekorowania z centralna pozycją igły. Przykręcamy płytkę.

Szycie:
Niezależnie od sposobu mocowania, szyjemy tak samo:
W celu wprowadzenia wstążki należy poluzować białe pokrętła na płytce, rozsunąć biały prowadnik w celu wprowadzenia wstążki. Następnie przeciągamy wstążkę pod stopką, zwracając uwagę, aby znalazła się ona również pomiędzy przeźroczystym poziomy prowadnikiem. Po jej wprowadzeniu zasuwamy biały prowadnik, dopasowując go do szerokości wprowadzonej wstążki. Dokręcamy białe pokrętła.

Szyjemy zgodnie z preferencjami, płytka w żaden sposób nie ogranicza funkcji maszyny. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej szerokości ściegu do tasiemki, aby nie wychodził poza nią.

Czasami potrzebne będzie wzmocnienie tasiemki od spodu np.: paskiem flizeliny czy papieru, gdyż delikatne wstążki mogą się marszczyć podczas szycia. Po szyciu usuwamy flizelinę czy papier.

Szycie, ozdabianie wstążkiPrzykłady ozdabianych wstążek oraz metek:

Jak ozdobić wstążki

Metki wykonane na maszynie do szycia

Przystawka pasująca do maszyn z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200444408

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Montujemy przy maszynie płytkę do dekorowania wstążek. Dokładne informacje na temat montażu i obsługi znajdziecie tutaj: https://etiblog.com.pl/plytka-do-dekorowania-wstazektasiemek/. […]

[…] (szczegóły na temat montażu, obsługi płytki znajdziecie w naszym osobnym wpisie tutaj: https://etiblog.com.pl/plytka-do-dekorowania-wstazektasiemek/). Wybieramy ścieg ozdobny i szyjemy (jeśli wstążka będzie się ściągać, podłuż pod nią […]