Stopka z górnym transportem (Janome 200311003)- Jak używać?

Stopka ta świetnie sprawdza się w wielu technikach szycia np.: przy pikowaniu, łączeniu tkanin, stebnowaniu oraz szyciu materiałów trudnych w transporcie (lateks, skóra itp.).

Stopka, aby właściwie działała musi zostać w odpowiedni sposób zamontowana przy maszynie. Należy ja przykręcić w miejscu uchwytu szybkomocującego stopki za pomocą śruby. Zwróć uwagę, że bolec stopki musi znaleźć się nad śrubą mocującą igłę, dzięki czemu stopka będzie współpracowała z igielnicą, a w rezultacie ząbki stopki będą pomagały w transportowaniu tkaniny pod stopką.

Przy szyciu tą stopką obie warstwy tkanin (górna i dolna) będą równo podawane. Ząbki stopki podczas szycia przy każdym ruchu igielnicy będą opadać pod kątem, jednocześnie podnosząc stopkę i przesuwając górna warstwę tkaniny. Transport dolny (standardowy) i górny (dzięki stopce) da nam gwarancję, że obie tkaniny będą podawane w tym samym czasie w takiej samej ilości.

Stopką tą z powodzeniem można szyć również dzianiny. Dzięki jej zastosowaniu nie będzie powstawał efekt rozbicia (rozciągnięcia) się dzianin w trakcie szycia, co często ma miejsce przy szyciu standardową stopką.

W zestawie znajduje się obok stopki prowadnik, który jest niezastąpioną przy równoległym pikowaniu (zdjęcie poniżej).

Stopka świetnie sprawdzi się również przy stebnowaniu np.: kołnierzyków, mankietów itp. (wyeliminuje nierówne podawanie warstw).

Poza ściegiem prostym można szyć również ściegami użytkowymi oraz ozdobnymi.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
Janome 200311003
Janome 200309008 – pasuje do Janome Skyline S3
Janome 202133005 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 859819017 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 200100007 – stopka w zestawie (w super cenie)

Więcej stopek do maszyn z szerokością ściegu 9 mm znajdziecie na www.eti.com.pl

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
Janome 200310002

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi: ,

20
Dodaj komentarz

11 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Więcej informacji o stopce z górnym transportem znajdziecie na naszym blogu pod adresem https://etiblog.com.pl/stopka-z-gornym-transportem/. […]

ewa

Witam. Mam problem z tą stopką. Przy pierwszym użyciu wszystko poszło super. Niestety za drugim razem bolec stopki, znajdujący się nad sruba mocowania igły, podczas szycia nie opada tylko pozostaje w górze, przez co stopka nie kroczy i nie przesuwa tkaniny:/ co może być nie tak?

Ewa

dziękuję, już wysłałam

Beata

Witam.
Mam problem z moją stopką janome z górnym transportem. Otóż na początku szyła dobrze, a teraz gdy szyję, ząbki stopki jakby nie odskakują, co powoduje ze materiał nie jest prawidłowo przesuwany. Szyjąc muszę co chwile podnosić stopkę i dociskać ją z lewej strony i wtedy jakby coś odskakuje i przez chwile szyje prawidłowo, a za chwile znowu to samo… Jaka może być przyczyna takich problemów?

Pozdrawiam

Malgorzata

Potrzebuje kupić stopkę z górnym transportem do janome 1800 HD która ułatwi mi szycie skóry. Która to będzie ?

Magda

Czy ta stopka sprawdzi sie w maszynie bernette e66??

Aneta

Witam, mam stopkę z górnym transportem i szyłam nią na maszynie z chwytaczem wahadłowym. Kupiłam nową maszynę Janome z chwytaczem rotacyjnym. Czy ta stopka będzie dobra, czy są te stopki też uniwersalne?

Anna

Witam, czy jest stopka z górnym transportem do maszyny Janome SkyLine S3?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Anna

Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale…. Z czego to wynika, że część stopek pasujących do S5 S7 S9 nie pasuje do S3? Od razu nasuwa mi się kolejne pytanie, czy w związku z tym są odpowiedniki tych stopek, które pasują do S3?

Ewelina

Witam, czy jest stopka z górnym transportem do maszyny Janome TXL 607
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Ewa

Witam czy tą stopkę się Oliwi bo głośno chodzi