Stopka z górnym transportem (Janome 200311003)- Jak używać?

Stopka ta świetnie sprawdza się w wielu technikach szycia np.: przy pikowaniu, łączeniu tkanin, stebnowaniu oraz szyciu materiałów trudnych w transporcie (lateks, skóra itp.).

Stopka, aby właściwie działała musi zostać w odpowiedni sposób zamontowana przy maszynie. Należy ja przykręcić w miejscu uchwytu szybkomocującego stopki za pomocą śruby. Zwróć uwagę, że bolec stopki musi znaleźć się nad śrubą mocującą igłę, dzięki czemu stopka będzie współpracowała z igielnicą, a w rezultacie ząbki stopki będą pomagały w transportowaniu tkaniny pod stopką.

Przy szyciu tą stopką obie warstwy tkanin (górna i dolna) będą równo podawane. Ząbki stopki podczas szycia przy każdym ruchu igielnicy będą opadać pod kątem, jednocześnie podnosząc stopkę i przesuwając górna warstwę tkaniny. Transport dolny (standardowy) i górny (dzięki stopce) da nam gwarancję, że obie tkaniny będą podawane w tym samym czasie w takiej samej ilości.

Stopką tą z powodzeniem można szyć również dzianiny. Dzięki jej zastosowaniu nie będzie powstawał efekt rozbicia (rozciągnięcia) się dzianin w trakcie szycia, co często ma miejsce przy szyciu standardową stopką.

W zestawie znajduje się obok stopki prowadnik, który jest niezastąpioną przy równoległym pikowaniu (zdjęcie poniżej).

Stopka świetnie sprawdzi się również przy stebnowaniu np.: kołnierzyków, mankietów itp. (wyeliminuje nierówne podawanie warstw).

Poza ściegiem prostym można szyć również ściegami użytkowymi oraz ozdobnymi.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
Janome 200311003
Janome 200309008 – pasuje do Janome Skyline S3
Janome 202133005 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 859819017 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 200100007 – stopka w zestawie (w super cenie)

Więcej stopek do maszyn z szerokością ściegu 9 mm znajdziecie na www.eti.com.pl

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
Janome 200310002

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi: ,

21
Dodaj komentarz

12 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Więcej informacji o stopce z górnym transportem znajdziecie na naszym blogu pod adresem https://etiblog.com.pl/stopka-z-gornym-transportem/. […]

ewa

Witam. Mam problem z tą stopką. Przy pierwszym użyciu wszystko poszło super. Niestety za drugim razem bolec stopki, znajdujący się nad sruba mocowania igły, podczas szycia nie opada tylko pozostaje w górze, przez co stopka nie kroczy i nie przesuwa tkaniny:/ co może być nie tak?

Ewa

dziękuję, już wysłałam

Beata

Witam.
Mam problem z moją stopką janome z górnym transportem. Otóż na początku szyła dobrze, a teraz gdy szyję, ząbki stopki jakby nie odskakują, co powoduje ze materiał nie jest prawidłowo przesuwany. Szyjąc muszę co chwile podnosić stopkę i dociskać ją z lewej strony i wtedy jakby coś odskakuje i przez chwile szyje prawidłowo, a za chwile znowu to samo… Jaka może być przyczyna takich problemów?

Pozdrawiam

Malgorzata

Potrzebuje kupić stopkę z górnym transportem do janome 1800 HD która ułatwi mi szycie skóry. Która to będzie ?

Magda

Czy ta stopka sprawdzi sie w maszynie bernette e66??

Aneta

Witam, mam stopkę z górnym transportem i szyłam nią na maszynie z chwytaczem wahadłowym. Kupiłam nową maszynę Janome z chwytaczem rotacyjnym. Czy ta stopka będzie dobra, czy są te stopki też uniwersalne?

Anna

Witam, czy jest stopka z górnym transportem do maszyny Janome SkyLine S3?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Anna

Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale…. Z czego to wynika, że część stopek pasujących do S5 S7 S9 nie pasuje do S3? Od razu nasuwa mi się kolejne pytanie, czy w związku z tym są odpowiedniki tych stopek, które pasują do S3?

Ewelina

Witam, czy jest stopka z górnym transportem do maszyny Janome TXL 607
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Ewa

Witam czy tą stopkę się Oliwi bo głośno chodzi

Małgosia

Witam. Mam ptoblem z napręzeniem nitki po założeniu stropki z gornym transportem do Janome HD523. Zszywam naturalna skore. Przy naprężeniu górnej nitki ustawionej na maxymalna wartosc, petelki gotnej nitki nadal wychodza na spodniej części materialu. Czysvilam juz maszyne. Również talerzyki od naprężenia nici. Co moge jeszcze zrobić?