Stopka do naszywania aplikacji (Janome 820815002, chwytacz rotacyjny) – Jak używać?

Jeśli pracujesz z aplikacjami to naprawdę docenisz zalety tej stopki. Po pierwsze dzięki specjalnie wyprofilowanemu przodowi stopki bardzo łatwo jest manewrować pod stopką tkaniną w każdym kierunku.

Po drugie stopka w całości została wykonana z wysokiej klasy przeźroczystego plastiku, dzięki czemu umożliwia dobrą widoczność krawędzi naszywanych elementów.

Dodatkowo spód stopki został tak opracowany, aby stopka bez przeszkód przesuwała się po nierównościach powstającej aplikacji oraz powstałym podczas szycia często wypukłym ściegu, czyli ułatwi płynne podawanie tkaniny podczas naszywania aplikacji.

Wszystko to sprawia, że stopka umożliwi nam precyzyjne naszycie nawet bardzo skomplikowanych kształtów aplikacji.

Szycie:

Po wybraniu wzoru do naszycia i tkanin, z których chcemy wykonać aplikację przechodzimy do podklejenia tkanin od lewej strony flizeliną (zabezpieczy to krawędzie tkanin przed ich strzępieniem się), dopiero na tym etapie wycinamy elementy według wzoru. Dodatkowo tkaninę, na którą będziemy naszywać aplikację podklejamy flizeliną od lewej strony, dzięki czemu tkanina ta nie ściągnie się podczas naszywania aplikacji.

Zwróć uwagę, że sposób montażu stopki do aplikacji przy maszynie jest nieco inny niż przy standardowej stopce. Najpierw należy zamontować tylni bolec stopki na tyle uchwytu szybkomocującego.

Następnie opuszczamy uchwyt szybkomocujący (mechanizm opuszczania stopki) w celu zatrzaśnięcia się stopki na uchwycie (patrz zdjęcia poniżej).

Dodatkowo przy naszywaniu aplikacji warto zmniejszyć docisk stopki. Zbyt duży może powodować rozciąganie się oraz przesuwanie naszywanej warstwy tkaniny. Na tym etapie wybieramy również ścieg, jego długość oraz szerokość. Zachęcam do zrobienia próby na łatce tkaniny i w razie potrzeby o dostosowanie ustawień.

Ustalamy kolejność naszywania aplikacji, rozpoczynamy od mniejszych elementów, które mogą być w całości naszyte na większe. Następnie naszywamy aplikację na tkaninę bazową pamiętając o zachowaniu odpowiedniej kolejności tzn. rozpoczynamy od elementów będących na spodzie i kolejno przechodzimy do tych, które znajdują się na warstwie wyżej.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 820815002
Janome  202086002 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

7
Dodaj komentarz

4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aga

Czy ta stopka pasuje do maszyny Łucznik „Milena 419” Proszę o odpowiedź na maila

Ewa

Witam serdecznie
Jaki ścieg był tu użyty?:)

kasia

Czy wiesz moze czy ta stopka pasuje do starego typu maszyny Singer 237

marta

czym sie rozni ta stopka od przezroczystej do sciegow dekoracyjnych? bo wydaje mi sie ze pod wzgl. uzytkowania roznicy nie bedzie,ale jaka jest Panstwa opinia? jestem ciekawa czy jest roznica