Stopka krawędziowa 1/4 cala- 6 mm (Janome 200318000) – Jak używać?

Stopka krawędziowa idealna dla osób lubiących precyzję. Dzięki jej prowadnikowi idealnie zszyjemy tkaniny, naszyjemy kieszenie, uzyskamy zakładki oraz zrobimy równoległe stebnowanie w okolicy szwu.

Stopka posiada specjalne oznaczenie na jednej z płóz, które wskazuje moment na wykonanie obrotu na igle.

Decydując się na szycie tą stopką należy pamiętać, że została ona przystosowana do szycia  ściegiem stebnowym (inaczej zwanym prostym) z igłą ustawioną w pozycji centralnej, w przeciwnym wypadku złamiemy igłę.

Szycie, stebnowanie od krawędź oraz obrót na igle
Szyjąc prowadzimy prowadnik stopki wzdłuż krawędzi tkaniny, zatrzymujemy się z wbitą w tkaninę igłą na wysokości oznaczenia na płozie, podnosimy stopkę i przekręcamy tkaninę, aby krawędź którą zamierzamy szyć znalazła się przed igłą -patrz zdjęcia poniżej.

Naszywanie kieszeni
Przy naszywaniu kieszeni postępujemy zgodnie z instrukcją powyżej, a dzięki prowadnikowi kieszeń jest idealnie równo przyszyta.

Zakładki:
Składamy tkaninę lewą do lewej w miejscu, gdzie chcemy wykonać zakładkę. Szyjemy prowadząc krawędź złożenia tuż przy prowadniku stopki.

Zakładki można zaprasować w jedną stronę (taka opcja najczęściej występuje w odzieży) lub na przemiennie przyszyć (występuje najczęściej w projektach home decor).

Stebnowanie w okolicach szwu:
Specjalna konstrukcja stopki daje prowadnikowi elastyczność w poruszaniu się w pionie, dzięki czemu stopka ładnie prowadzi się w szwie i umożliwia wykonanie idealnie równego stebnowania. Przykład pracy ze stopką i efekt pracy poniżej.

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
– Janome 200330008

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200318000
Janome 859814001 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm

Stopki te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o