Stopka do szycia delikatnych tkanin i dzianin (JANOME 941500000) – Jak używać?

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-szycia-dzianin-jedwabi-I

Dziś przedstawię Wam stopkę, którą osoby szyjące dzianiny oraz cieniutkie tkaniny pokochają. 🙂 Już wyjaśniam dlaczego. Stopka ta, w momencie wbijanie się igły, podczas szycia maszyny za pomocą specjalnego elementy przytrzymuje materiał. Dzięki czemu nie mam mowy o przepuszczaniu ściegu czy wbijaniu/wciąganiu się materiały w płytkę ściegowa.

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-dzianin-jedwabiu

Porównajmy sobie przestrzeń w stopce uniwersalnej oraz tej specjalnej (zdjęcia powyżej). Zobaczcie, że stopka ta w znaczący stopniu zmniejsza pole pracy igły w stopce. Dodatkowo dźwignia zakończona gumową końcówką przytrzymuje materiał tuż przy igle. Dzięki czemu materiał jest świetnie przytrzymany przez stopkę, co minimalizuje problemy z tworzeniem się ściegu.

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-szycia-dzianin-jedwabiu-montaz

Stopka pasuje do maszyn z chwytaczem wahadłowym jak i rotacyjnym. Ważne, aby została ona prawidłowa założona, dźwignia stopki musi znaleźć się ponad śrubą mocującą igłę! Stopką do delikatnych tkanin i dzianin można szyć ściegiem prostym (stebnowym), prostym potrójnym i elastycznym. Dodatkowo innymi ściegami też, ale są pewno ograniczenia, więc o tym za moment. 🙂

Stopka ta super sprawdza się przy szyciu różnych materiałów, szczególnie tych, które mogą wchodzić / wbijać się w płytkę ściegową jak np: dzianina, jedwabi, satyna, batyst itp.

Na zdjęciach poniżej moje testy tej stopki i efekty jaki przy jej pomocy uzyskałam:

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-szycia-trudnych-materialow

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-szycia-jedwabiu

Jak widać ścieg układa się pięknie. 🙂

Jak wspomniała wcześniej tą stopką można również szyć innymi ściegami np. zygzakiem, ale ważna aby szerokość tych ściegów nie przekraczała 4 mm. Szerszy ścieg sprawi, że igła będzie uderzać w stopkę, a tego nie chcemy bo może dość do złamania igły. Najlepiej więc przed rozpoczęciem szycia upewnić się, że igła nie uderza/ nie ociera stopki.

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-szycia-dzianin

Podsumowując stopkę do szycia delikatnych tkanin i dzian polecam do każdego materiału, który „wchodzi/wbijany jest” w płytkę ściegową. Eliminując ten efekt, przy szyciu z tą stopką, uzyskujemy ścieg stworzony bez żadnych utrudnień, przepuszczania jego czy blokowania się materiału w płytce. 🙂

foto_add-950

Produkt dostępny w sklepie ETI.

tagi: ,

42
Dodaj komentarz

19 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marianna

Zakupiłam stopeczkę……. Po pierwszymu użyciu wrażenie pozytywne….jedyne co mi tak troszkę przeszkadza to głośność stopki podczas szycia …..
Pozdrawiam

Majka

Mercedes wśród stopek! Jestem szczęśliwa, że ją kupiłam 🙂 A hałas w trakcie szycia można jej wybaczyć, bo to jak świetnie radzi sobie z dzianinami i cienkimi tkaninami rekompensuje powyższą wadę. Dzięki tej stopce w końcu mogę szyć na zwykłej maszynie dzianiny, coverlock pójdzie w odstawkę 😉

Jola

Dzień dobry
Mam maszynę Janome MC 12000 , czy do niej też są dostępne tego typu stopki?

Marianna

Ta stopka z igłami janome do dzianin denimu (te z fioletową kolbą) połączenie super daje radę z trudnymi dzianinami…

Marianna

….tak dokładnie ta……mam sprawdzone…

AgaM

Czy do Juki ta stopka się nadaje?

AgaM

Mam JUki HZL F 400. Bedzie ok?

Karolina

Czy do skyline S5 rownież?

BAQ

Czy ta stopka będzie pasować do Singer Serenade?

Joanna

Stopka jest FANTASTYCZNA. Nic się nie marszczy, nic się nie wciąga, nic się nie roluje. Dzięki niej polubiłam szycie dzianin

lilka

Czy ta stopka, to stopka MATIC i będzie pasowała do maszyny, w której zastosowano uchwyt MATIC, typ wysoki?

Iza

Czy stopka ta pasuje do maszyny Bernette Milan 5?

Tekla

Czy ta stopka pasuje do janome 5060dc?

Joanna

Czy ta stopka pasuje do maszyny Singer model 1120?

Małgorzata

Dzień dobry. Czy ta stopka będzie pasowała do maszyny elna 240eX? Bardzo proszę o odpowiedź, dopiero zamierzam uczyć się szyć, głównie planuję szyć ubrania dla swoich dzieci z dresówki. Czy ta stopka będzie przydatna?

Martyna

Dzień dobry, czy można z tą stopką używać podwójnej igły? W jaki sposób pracuje z igielnicą? Czy to uproszczona wersja górnego transportu?

Ania

Dzień dobry. Czy stopka pasuje do Janome Easy Jeans Heavy Duty 523?

Anonim

Czy ta stopka sprawdzi się lepiej podczas szycia dzianin niż stopka z górnym transporterem(krocząca) ?

gosia

Czy stopka będzie pasować do janome juno 1015