Skórzany pokrowiec na tablet

eti-skorzany-pokrowiec-na-tabletPodczas tworzeniu pierwszego (pikowanego) pokrowca na tablet, doszłam do wniosku, że pokaże Wam trochę inną, łatwiejszą do uszycia wersje pokrowca. Postanowiłam wykonać go ze skóry ekologicznej, ale dokładnie tak samo można uszyć go np. z filcu 🙂

Górną część etui ozdobiłam haftem 3D, ale oczywiście zamiast tego możecie naszyć naszywkę czy aplikację.

Tak samo jak w poprzednim projekcie pokrowca (pikowany pokrowiec na tablet) wymiary należy dopasować samodzielnie.

Do uszycia tego projektu potrzebujesz dowolną maszynę do szycia, ja do tego projektu wybrałam maszynę JANOME 525S.

* Materiały potrzebne do uszycia pokrowca:
– skóra ekologiczna wielkość przeliczyć wg wskazówek znajdujących się w akapicie dotyczącym krojenia
– podszewka syntetyczna (będziemy opalać jej wystające nitki, więc musi być syntetyczna)
– nici do szycia i do haftu

* Przybory, akcesoria itp:
a) obcinaczki -eti 097
b) nożyczki -Ti712
c) linijka do patchworku -eti 974
d) pisak samoznikajacy -eti 120
e) stopki:
– stopka  teflonowa JANOME 200329004– pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym (JANOME 200141000 chwytacz wahadłowy)
f) żelazko i deska do prasowania

potrzebne


ETAPY
PRZYGOTOWANIE:

Mam taka możliwość więc zdecydowałam się ozdobić mój pokrowiec haftem, wybrałam haft 3D (dla wyraźniejszego efektu :)). Haft wykonałam na hafciarce Janome MB-4 przed fazą krojenia (łatwiej wówczas umiejscowić materiał na tamborku maszyny haftującej).

haftowanie
KROJENIE:

krojenie pokrowca na tabletKroimy prostokąt ze skóry ekologicznej zgodnie z instrukcją. Jak przeliczyć wymiary pokrowca przedstawiłam na zdjęciu powyżej.

Następnie musimy skroić prostokąt z podszewki. Korzystamy z tego samego przeliczenia co wyżej, jednak warstwę podszewki skracamy na długości o 6 cm. Zabieg ten spowoduje, że krawędź wlotu pokrowca będzie estetycznie wykończona skórą również od środka- patrz zdjęcia w dalszej części wpisu.

Uwaga: należy sprawdzić wyliczone wymiary w tym celu można przygotować papierową wersje pokrowca, aby przed skrojeniem mieć pewność, że wymiary są właściwe.

SZYCIE:

Przy maszynie montujemy stopkę teflonową, która ułatwi nam szycie po skórze i cały projekt uszyjemy przy wykorzystaniu właśnie tej stopki.

Składamy skórę i podszewkę stroną prawą do prawej i zszywamy wzdłuż krawędzi wlotu pokrowca z oby stron. Element po zszyciu i wywróceniu na prawą stronę powinny wyglądać następująco.

laczenie pokrowcaTeraz składamy pokrowiec na pół (prawa strona na zewnątrz) i przymierzamy tablet. Boki zszywamy w takiej odległości od krawędzi, aby tablet swobodnie mieścił się do pokrowca. Ważne, aby zszyć wszystkie warstwy razem również podszewką. Dla ułatwienia tej operacji proponuje podkleić podszewkę do skóry za pomocą kleju tymczasowego w sprayu SPIRIT 5.

zszywaniePo połączeniu dwóch stron pokrowiec wygląda następująco- zdjęcie poniżej. Po zszyciu odcinamy nadmiar skóry przy krawędziach, a następnie opalamy krawędzie/nitki podszewki, które mogą wystawać z pod skóry. Uwaga jeśli użyliśmy kleju należy się upewnić, że nie jest on produktem łatwopalnym!!

boki zszyte

Po odcięciu krawędzi pokrowiec jest skończony i wygląda następująco. 🙂

pokrowiec na tablet

Pochwalcie się swoimi pokrowcami, uszytymi na podstawie tego wpisu, na zdjęcia czekam pod adresem mailowym: e.szafranek@eti.com.pl

tagi: ,

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o