Łatwa do uszycia poszewka na poduszkę dla niemowlaka (szycie krok po kroku) + opis jak przygotować wykrój

Łatwa do uszycia poszewka na poduszke dla niemowlaka (szycie krok po kroku) + opis jak przygotować wykrój

eti-blog-poszewka-na-poduszke-niemowlaki-2 eti-blog-poszewka-na-poduszke-niemowlaki-3 Łatwa do uszycia poszewka na poduszke dla niemowlaka (szycie krok po kroku) + opis jak przygotować wykrój

Ciąg dalszy naszych szyciowych projektów dla niemowląt. 🙂 Tym razem pokażemy Wam jak uszyć bardzo łatwą poszewkę na poduszkę. Poszewka nie ma za dużo łączeń ani zamków czy guzików, tym samym nic nie będzie przeszkadzało Waszym maluszkom podczas snu. 🙂
Ten projekt poszewki jest wprost idealny dla osób zaczynających swoją przygodę z szyciem. 🙂

Wymiary gotowej poszewki to 50 cm x 30 cm.

Do uszycia poszewki potrzebujesz dowolną maszynę do szycia, ja do tego projektu wybrałam maszynę JANOME JUBILEE 60507.

* Materiały potrzebne do uszycia poszewki:
a) tkaniny podstawowo 53 cm x 76 cm oraz motyw ozdobny o wymiarze ok 26 cm x 26 cm
b) nici do szycia

* Przybory, akcesoria itp:
a) nożyczki – TITANIUM Ti812
b) miara krawiecka uniwersalna -eti 105
c) szpilki -eti 118
d) pisak samoznikajacy -eti 120
e) stopki:
-stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych JANOME 822804129 (pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym), JANOME 200129002 (chwytacz wahadłowy).
– stopka do ściegu owerlokowego JANOME 822801001 (pasuje do maszyn z chwytaczem rotacyjnym) lub JANOME 200132008 (chwytacz wahadłowy)
f) żelazko i deska do prasowania

potrzebne-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

PRZYGOTOWANIE I KROJENIE:

Wszystkie tkaniny wykonane z włókien naturalnych, które będziemy wykorzystywać do szycia tego projektu dekatyzujemy, czyli poddać je działaniu temperatury oraz pary wodnej.

Z tkaniny podstawowej kroimy prostokąt o wymiarze 53 cm na 76. Na rysunku poniżej zaznaczyłam dokładny podział poduszki na części. Środkowa część, oznaczona kolorem zielonym to górna część poduszki. To właśnie ją będziemy ozdabiać.

Proponuje nanieść na wycięty element te linie rysując je pisakiem krawieckim.

wykroj-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog-I Teraz przygotowujemy element ozdobny, po jego wycięciu (skrojeniu kwadratu 26 cm x 26 cm) zaprasowujemy jego krawędzie na 1 cm pod spód.

upiecie-elementu-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Taki kwadrat umieszczamy na środku górnej części poduszki i gęsto upinamy szpilkami. Linie przerywane pokazują nam górną część poduszki.

SZYCIE:

Przy maszynie montujemy stopkę do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych. Wybieramy ścieg prosty i przyszywamy ozdobny element szyjąc tuż przy zaprasowanej krawędzi.

szycie-stopka-do-naszywania-aplikacji-i-sciegow-ozdobnych-elementu-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Gdy element ozdobny został naszyty, przechodzimy do podwinięcia krawędzi, gdzie będzie zapięcie (to te odcinki o długości 53 cm). Zaprasowujemy krawędź na 1 cm, a następnie na 2 cm (patrz zdjęcie poniżej) i tak upinamy.

zaprasowanie-elementu-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Teraz przyszywamy przygotowaną krawędź, szyjąc tuż przy krawędzi zaprasowania. Cały czas szyjemy stopką do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych.

podwijanie-krawedzi-elementu-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Krawędzie mamy gotowe, a więc teraz składamy poszewkę. W tym celu kładziemy ją prawą stroną ku górze. Składamy ją po naniesionych liniach począwszy od złożenia górnej części, następnie dolnej (patrz zdjęcie poniżej z lewej stronie poszewka złożona, z prawej nie, abyście mogli łatwiej się zorientować jak ją złożyć).

sposob-zlozenia-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Zszywamy boki szyjąc ściegiem prostym z obu stron, zaplanowany zapas 1,5 cm.

Po zszyciu boków krawędzie te obrzucamy ściegiem owerlokowym. Do tego celu najlepiej użyć stopki do ściegu owerlokowego (ścieg będzie ładniej układał się na krawędzi). W tym celu wybieram ścieg H w JANOME 60507, ustawiam maksymalną szerokość ściegu, a długość ściegu na SS. Z takimi ustawieniami obrzucam boki poszewki.

scieg-owerlokowy-poszewki-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

Wywracamy poszewkę na prawą stronę i projekt skończony. 🙂

projekt-dla-osoby-poczatkujacej-szyciegotowa-poszewka-na-poduszke-latwy-jak-wykroic-poszewke-jak-wyciac-blog-o-szyciu-etiblog

tagi: , ,

3
Dodaj komentarz

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
auszyjesz.blogspot.com

Poduszka przesłodka, aż mnie naszło na uszycie takiej 🙂 Uwielbiam Wasze opisy krok po kroku, są takie czytelne. Pozdrawiam

Brzęczyszczykiewicz

Bardzo fajny instruktaż. Polecę swojej Lubej.
Pozdrawiam,