Stopka z górnym transportem (Janome 200311003)- Jak używać?

Stopka ta świetnie sprawdza się w wielu technikach szycia np.: przy pikowaniu, łączeniu tkanin, stebnowaniu oraz szyciu materiałów trudnych w transporcie (lateks, skóra itp.).

Stopka, aby właściwie działała musi zostać w odpowiedni sposób zamontowana przy maszynie. Należy ja przykręcić w miejscu uchwytu szybkomocującego stopki za pomocą śruby. Zwróć uwagę, że bolec stopki musi znaleźć się nad śrubą mocującą igłę, dzięki czemu stopka będzie współpracowała z igielnicą, a w rezultacie ząbki stopki będą pomagały w transportowaniu tkaniny pod stopką.

Przy szyciu tą stopką obie warstwy tkanin (górna i dolna) będą równo podawane. Ząbki stopki podczas szycia przy każdym ruchu igielnicy będą opadać pod kątem, jednocześnie podnosząc stopkę i przesuwając górna warstwę tkaniny. Transport dolny (standardowy) i górny (dzięki stopce) da nam gwarancję, że obie tkaniny będą podawane w tym samym czasie w takiej samej ilości.

Stopką tą z powodzeniem można szyć również dzianiny. Dzięki jej zastosowaniu nie będzie powstawał efekt rozbicia (rozciągnięcia) się dzianin w trakcie szycia, co często ma miejsce przy szyciu standardową stopką.

W zestawie znajduje się obok stopki prowadnik, który jest niezastąpioną przy równoległym pikowaniu (zdjęcie poniżej).

Stopka świetnie sprawdzi się również przy stebnowaniu np.: kołnierzyków, mankietów itp. (wyeliminuje nierówne podawanie warstw).

Poza ściegiem prostym można szyć również ściegami użytkowymi oraz ozdobnymi.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
Janome 200311003
Janome 202133005 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 859819017 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm
Janome 200100007 – stopka w zestawie (w super cenie)

Więcej stopek do maszyn z szerokością ściegu 9 mm znajdziecie na www.eti.com.pl

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
Janome 200310002

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi: ,

Opinie, komentarze (13):

 1. Pingback: Zestaw do pikowania i szycia patchworków | eti-blog

 2. Pingback: Pokrowiec na tablet | eti-blog

 3. ewa pisze:

  Witam. Mam problem z tą stopką. Przy pierwszym użyciu wszystko poszło super. Niestety za drugim razem bolec stopki, znajdujący się nad sruba mocowania igły, podczas szycia nie opada tylko pozostaje w górze, przez co stopka nie kroczy i nie przesuwa tkaniny:/ co może być nie tak?

  • Eti Blogerzy pisze:

   Witam serdecznie, proszę przesłać, jeśli to możliwe zdjęcie tej stopki. Proszę sfotografować ją tak, aby było widać jej przód i jednocześnie lewy bok (możliwe, że sprężyna się wyhaczyła). Mój mail: e.szafranek@eti.com.pl. Jeśli to się potwierdzi to naprawimy Pani stopkę lub otrzyma Pani nową sprawną.

 4. Ewa pisze:

  dziękuję, już wysłałam

 5. Beata pisze:

  Witam.
  Mam problem z moją stopką janome z górnym transportem. Otóż na początku szyła dobrze, a teraz gdy szyję, ząbki stopki jakby nie odskakują, co powoduje ze materiał nie jest prawidłowo przesuwany. Szyjąc muszę co chwile podnosić stopkę i dociskać ją z lewej strony i wtedy jakby coś odskakuje i przez chwile szyje prawidłowo, a za chwile znowu to samo… Jaka może być przyczyna takich problemów?

  Pozdrawiam

 6. Malgorzata pisze:

  Potrzebuje kupić stopkę z górnym transportem do janome 1800 HD która ułatwi mi szycie skóry. Która to będzie ?

 7. Magda pisze:

  Czy ta stopka sprawdzi sie w maszynie bernette e66??

 8. Aneta pisze:

  Witam, mam stopkę z górnym transportem i szyłam nią na maszynie z chwytaczem wahadłowym. Kupiłam nową maszynę Janome z chwytaczem rotacyjnym. Czy ta stopka będzie dobra, czy są te stopki też uniwersalne?

  • Witam,
   Stopki do maszyn wahadłowych i rotacyjnych różnią się od siebie pozycją otworu na igłę. Jednak jest szansa, że stopka w tym wypadku będzie pasowała. Proszę zamontować stopkę przy maszynie i kręcąc kołem zamachowym, sprawdzić czy igła wchodzi w otwór stopki. Dodatkowo maszyny z chwytaczem rotacyjnym często mają szerszy ścieg, a więc trzeba pamiętać, aby nie korzystać z pełnej szerokości ściegu, aby nie złamać igły. powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *