Znakowanie materiału

Różne materiały wymagają różnych sposobów znakowania, dodatkowo w zależności od czasu jaki mają pozostawać na materiałach mamy do wyboru kilka możliwości.

W naszym sklepie oferujemy, aż 5 produktów do znakowania materiałów:

1. Kreda krawiecka znikająca biała (eti 119)

Znika po upływie dwóch dni lub natychmiast pod wpływem pary z żelazka. Nie pozostawia śladów, ani plam.

Kreda w miarę zużycia wymaga ostrzenia, dzięki ostrzałce zawsze będziemy mogli wykonać cienkie i precyzyjne linie. Polecam ostrzałkę do kredy (eti 135).

2. Kreda krawiecka woskowa (eti 122)

Służy do trwałych oznaczeń na tkaninach, dzianinach, skórach itp. (nie znika!). Aby precyzyjnie zaznaczać wymaga ostrzenia, do tego celu można zastosować  ostrzałkę do kredy (eti 135) patrz wyżej.

3. Kreda krawiecka długa (eti 123)

Znika po upływie dwóch dni lub natychmiast pod wpływem pary z żelazka. Nie pozostawia śladów, ani plam. Wymaga ostrzenia, do tego celu wystarczy zwykła temperówką.

4. Pisak krawiecki dwustronny samoznikający (eti 120)

Znika po upływie 24h (kolor różowy) lub 48h (kolor fioletowy) lub natychmiast po namoczeniu lub pod wpływem pary (oba kolory). Bardzo dobrze widoczny na jasnych i średnio ciemnych materiałach. Dobrze nanosi się na każdą powierzchnię, również rozciągliwe dzianiny czy tkaniny. Po użyciu należy dokładnie zamknąć pisak nakrętką,która ochroni go przed wysychaniem. Pisak krawiecki jest moim zdaniem jednym z najwygodniejszych rozwiązań.

5. Pisak kulkowy do skór i futer (eti 716)

Pisak w kolorze srebrnym idealny do rysowania na skórze, futrach, tworzywach sztucznych jak i na tkaninach czy dzianinach. Jest dobrze widoczny zarówno na jasnych jak i na ciemnych powierzchniach. Posiada wymienne wkłady (eti 717).

Do usuwania pisaka z powierzchni skór i tworzyw wystarczy zwykła sucha szmatka. Pisak jest nieusuwalny z powierzchni tkanin i dzianin.

Dostępne artykuły:
– Eti 119 – kreda krawiecka
– Eti 122 – kreda krawiecka woskowa
– Eti 123 – kreda krawiecka długa
– Eti 120 – pisak krawiecki dwustronny samoznikający
– Eti 716 – pisak kulkowy do skór i futer
– Eti 717 – dodatkowe wkłady
– Eti 135 – ostrzałkę do kredy

Liczę, że powyższy opis ułatwi Wam wybór odpowiedniego produktu do znakowania materiałów.

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o