Stopka do ściegu prostego (Janome 200331009) – Jak używać?

Stopka sprawdzi się przy szyciu bardzo cienkich i bardzo grubych tkanin, czyli wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić problemy z wcinaniem się tkaniny w płytkę ściegową lub gdzie może pojawić się trudność z przebiciem się igły przez tkaninę.

Stopka po pierwsze ma małe wycięcie na igłę, co bezpośrednio przekłada się na lepszy docisk wokół niej, a dzięki czemu trudniej o wcięcie się tkaniny w płytkę ściegową przy cienkich tkaninach i jednocześnie łatwiej przebić się igle przez grube tkaniny. Po drugie, mniejszy otwór na igłę daje nam większą powierzchnię docisku tkaniny do ząbków transportera, dzięki czemu tkanina będzie przesuwała się pod maszyną płynniej, a powstały ścieg stebnowy będzie idealnie równy.

Poniżej na zdjęciu przykład pracy ze stopką do ściegu prostego.
Po lewej stronie na zdjęciu widać zszywaną przeze mnie delikatną tkaninę, dzięki zastosowaniu tej stopki tkanina była bardzo płynnie transportowana, nie wcinała się w płytkę ściegową.
Na zdjęciu po prawej stebnowana przeze mnie gruba tkanina, łącznie ze szwem szyłam przez cztery warstwy. Dzięki użyciu stopki igła bez problemu przebijała się, a efektem pracy był bardzo estetyczny ścieg stebnowy.

Bardzo ważne!! Stopką tą można szyć tylko ściegiem stebnowym (prostym) z centralną pozycją igły, w przeciwnym wypadku igła zostanie złamana.

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
– Janome 200125008

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200331009
Janome 202083009 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm

Stopki te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eti Matic Set 8 | eti-blog

[…] Stopka do ściegu prostego. […]