Stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych (Janome 200137003). Jak używać?

stopka-do-aplikacji1-9Przezroczysta budowa stopki do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych zapewnia bardzo dobrą widoczność podczas szycia, a specjalnie wyprofilowany spód stopki pozwala przesuwać się jej bez przeszkód przez nierówności powstającej aplikacji oraz wypukłe ściegi ozdobne.

Stopka wprost idealna dla osób ozdabiających swoje projekty!

Dlaczego warto używać stopki do aplikacji

Szycie
I. Naszywanie aplikacji:

1. Po wybraniu wzoru do naszycia i tkanin, z których chcemy wykonać aplikację przechodzimy do podklejenia tkanin od lewej strony flizeliną (zabezpieczy to krawędzie tkanin przed ich strzępieniem się), dopiero na tym etapie wycinamy elementy według wzoru. Dodatkowo tkaninę, na którą będziemy naszywać aplikację podklejamy flizeliną od lewej strony, dzięki czemu tkanina ta nie ściągnie się podczas naszywania aplikacji.

2. Montujemy stopkę przy maszynie. Na tym etapie warto zmniejszyć docisk stopki. Zbyt duży mógłby powodować rozciąganie się oraz przesuwania naszywanej warstwy tkaniny.

3. Wybieramy ścieg (którym planujemy doszyć aplikację) i ustawiamy jego długość i szerokość. Warto sprawdzić ustawiania na łatce tkaniny i w razie potrzeby wprowadzić korektę.

4. Ustalamy kolejność naszywania aplikacji, rozpoczynamy od mniejszych elementów, które mogą być w całości naszyte na większe. Następnie naszywamy aplikację na tkaninę bazową pamiętając o zachowaniu odpowiedniej kolejności tzn. rozpoczynamy od elementów będących na spodzie i kolejno przechodzimy do tych, które znajdują się na warstwie wyżej.

II. Szycie ściegami ozdobnymi:

1. Montujemy stopkę przy maszynie.

2. Wybieramy ścieg ozdobny i rozpoczynamy szycia.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200137003

Stopkę te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o