Prowadnik do równego prowadzenia ściegu do owerloków Janome

Prowadnik ułatwi osiągnięcie idealnie równej linii szycia. Szyjąc wystarczy prowadzić krawędź tkaniny tuż przy wystającym elemencie prowadnika (ostatnie zdjęcie w tym wpisie). Prowadnik możemy ustawić na dwa sposoby tak, aby nóż owerlok obcinał wyznaczoną odległość od krawędzi tkaniny lub nie.

Montaż prowadnika:

1. Otwieramy boczną pokrywę owerloka.

2. W zależności od modelu maszyny montujemy dodatkową płytkę do montażu (przy modelu Janome 744D- płytka w zestawie z maszyną) lub opuszczamy ten punkt.

Płytkę umieszczamy w szczelinie owerloka na dwóch wkrętach, wystarczy od góry otworu wsunąć płytkę, następnie przesunąć ją w dół, aby zaczepiła się na ww. wkrętach (patrz zdjęcia poniżej). Informację na temat montażu płytki znajdują się również w instrukcji obsługi maszyny.

3. Poluzowujemy śrubę przy owerloku lub dodatkowej płytce. Wsuwamy prowadnik od prawej strony tak daleko jak to możliwe. Dokręcamy śrubą prowadnik.

4. Poluzowujemy śrubę prowadnika i ustawiamy prowadnik na płytce ściegowej maszyny. Dokręcamy śrubę prowadnika i zamykamy pokrywę boczną maszyny.

Szycie z prowadnikiem:
Przed rozpoczęciem szycia regulujemy pozycji wystającego elementu prowadnika, w tym celu wystarczy przesunąć go w lewo lub w prawo, nie ma potrzeby odkręcania czarnej śrubki przy prowadniku!

Ważne! Otwieranie pokrywy owerloka z zamontowanym prowadnikiem jest możliwe jeśli górna część prowadnika przesunięta jest maksymalnie w lewo!

Prowadnik ten pasuje do owerloków Janome: 184D, 204D, 534D, 634D, 734D, 744D, 990D.
– Janome 200216100
– Janome 200234105 – prowadnik w zestawie ze stopkami

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

4
Dodaj komentarz

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadeusz

witam
jestem zainteresowany kupnem maszyny Janome serii 204D ale nie moge nigdzie znaleść instrukcji obsługi w j.polskim abym mogł dokładnie przestudiować mozliwości i obsługę w/w maszyny. czy moga pastwo wysłac mi mejlowo lub pczta instrukcje obsługi ?

Ania

Witam
mam Janome534d czy macie Państwo instrukcję obsługi ,bo nie mogę znaleźć po polsku .