Myjka do kąpieli dla dziecka (opis jak uszyć + wykrój do pobrania)

myjka-dla-dziecka-zabka-opis-jak-uszycopis-szycia-myjki-dla-dziecka-eti-blog jak-uszyc-myjke-dla-dziecka-eti-blog-o-szyciu

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam jak łatwo i szybka uszyć wesołą myjkę w kształcie żabki dla dziecka. 🙂 Mamy nadzieje, że z tą myjką kąpiel będzie samą przyjemnością. 🙂
Wykrój na żabkę znajdziecie we wpisie. Cała żabka jest uszyta z materiału typu frotte i ma drobne dodatki z tkaniny bawełnianej.

Generalnie projekt jest łatwy do uszycia za wyjątkiem łapek żabki. Jeśli zaczynacie swoją przygodę z szyciem to proponuje delikatnie je zmodyfikować. Ale jeżeli macie trochę wprawy w szyciu i więcej cierpliwości to koniecznie je zróbcie, to one dopełniają postać żabki. Jednak pamiętajcie, że w procesie nauki nie ma co się zbytnio śpieszyć, aby się nie zniechęcić.

Myjkę uszyje na mechanicznej maszynie do szycia JANOME JUBILEE 60507 (maszyna z chwytaczem rotacyjnym).

Materiały i przybory wykorzystane do uszycia myjki do kąpieli (żabki):

przerywnik

etiblog-jak-uszyc-zabe-myjke-dla-dziecka-co-potrzebne

Przygotowanie i krojenie (plik pdf z wykrojem do pobrania):

etiblog-wykroj-do-pobrania-pdfPo pobraniu i wydrukowaniu pliku pfd, wycinamy jego poszczególne elementy (w celu pobrania kliknijcie w rysunek powyżej).

etiblog-elementy-ulozenie-na-reczniku

Proponuję wycinanie rozpocząć od głównych elementów myjki. Zauważcie, że przykładamy je do oryginalnej krawędzi ręcznika. Do pozostałych boków dodajemy zapas 1,5 cm (czerwona przerywana linia).

etiblog-elementy-myjki-zakbaetiblog-o-szyciu-maskotki-lapy_i

Kroimy elementy z frotte z zapasem na szew. Wyjątek stanowi wspomniana powyżej krawędź dolna myjki.

Zauważcie, że łapy skroiłam z mniejszą dokładnością, po zszyciu wytniemy je dokładniej (zdjęcie powyżej).

Potrzebujemy po cztery warstwy na łapy, oczy oraz dwa główne elementy z frotte. Dodatkowo kroimy dwa elementy białe i czarne na oczy oraz na nos (tkanina podklejona flizeliną).

Dodatkowo, aby żabka była bardziej kolorowa wycinamy jej brzuszek z kolorowej tkaniny (zróbcie to „na oko”). Ważne, aby wyciąć go z podklejonej flizeliną tkaniny. Dzięki czemu krawędzie nie będą się strzępić.

Szycie:

etiblog-oczy-aplikacja

Zaczynamy od naszycia oczu. najlepiej ułożyć je na kawałku papieru np.: hafciarskiego.

etiblog-oczy-naszywanie-iiNaszywamy kolejno ściegiem prostym białe elementy, następnie czarne. Na tym etapie dobrze jest założyć przy maszynie stopkę do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych lub wykorzystać stopkę do naszywania aplikacji. Dzięki nim zwiększamy widoczność pod stopką i jest nam zwyczajnie łatwiej wykonać naszycie elementów.

etiblog-oczy-myjka-dka-dziecka

Po naszyciu oczu przechodzimy do połączenia ich. W tym celu składamy po dwa elementy razem i zszywamy je razem szyjąc na 1 cm od krawędzi (linie szycia zaznaczyłam na zdjęciu powyżej). Elementy oczywiście składamy prawą stroną do prawej.

etiblog-oczy-maskotka

Skończone oczy po wywróceniu na prawą stronę.

etiblog-lapka-zaby-jak-zrobic
Na tej samej zasadzie tworzymy pozostałe elementy. Ten jest najtrudniejszy, ale też bardzo charakterystyczny dla żabki, a więc warto pomęczyć się przy obracaniu go na prawą stronę.

etiblog-o-szyciu-jak-uszyc-maskotke
To moje łapki, ich wywrócenie zajęło mi sporo czasu, ale się udało!

etiblog-jak-uszyc-dyi-myjka-dla-dziecka

Z tymi elementami było już znacznie łatwiej. 🙂

etiblog-jak-uszyc-zabeDrobnym zygzakiem przytrzymujemy łapkę w dwóch miejscach (zaznaczyłam ją przerywaną linią na zdjęciu powyżej). Ustawienie maszyny- zygzak: szerokość ściegu 3, gęstość pomiędzy 0, a 1.

etiblog-maskotka-do-kapieli

Naszywamy ściegiem prostym nos, wykonujemy to identyczną techniką jak naszyliśmy oczy. Od razu rysujemy pisakiem krawieckim uśmiech.

etiblog-jak-zrobic-twarz-zwierzakowi-szycie

Aby uśmiech był ładnie widoczny na fortt’cie to pod nią podkładamy papierową flizelinę. Bierzemy mulinę i za pomocą stopki do naszywania ozdobnych sznurków naszywamy ją gęstym zygzakiem (ustawienie szerokości ściegu 3, długość minimalnie ponad 0).

etiblog-jak-zrobic-morde-zwierzakowi-szycie

Naszywamy brzuszek żabce i możemy przechodzić do kolejnego etapu (brzuszek żabki jest przyszyty ściegiem prostym jak oczy i nos).

etiblog-jak-uszyc-zabe-myjke-etapy

Na tym etapie tak prezentuje się moja myjka. Potrzeba delikatnie naciąć podstawę oczu, aby w kolejnej fazie ładnie się ułożyły. Wystarczy nacięcie zrobić na ok 5 mm.

etiblog-o-szyciu-jak-uszyc-myjke-dla-dziecka

Upinamy elementy do prawej strony myjki.

etiblog-jak-uszyc-zabe-myjke-etapy-szycia

Składamy główne elementy razem. Zszywamy myjkę szyjąc ok 1 cm od krawędzi ściegiem prostym.

etiblog-jak-szyc-scieg-owerlokowyPo zszyciu i sprawdzeniu, że wszystkie elementy ładnie się układają na prawej stronie krawędź wewnętrzną obrzucamy ściegiem zygzak. W tym celu wykorzystujemy stopkę do ściegu owerlokowego i  maksymalną szerokość ściegu zygzak czy owerlokowego.

etiblog-jak-uszyc-zabe-myjke-dla-dziecka

Żabcia-myjka gotowa i muszę przyznać, że gdyby nie element taki jak łapki to byłby to banalnie prosty i szybki projekt szyciowy. Miłego szycia i cierpliwości w wywracaniu łapek. 😉

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o