Blokada szpulki nici górnej do maszyn do szycia, hafciarek i maszyno – hafciarek

Blokada szpulki nici górnej do maszyn do szycia, hafciarke i maszyno - hafciarek

Dzisiaj chce Wam przedstawić pewną nowość, która od jakiegoś czasu jest dostępna w sklepie eti, a którą już miałam okazje kilka razy przetestować i, z której jestem zachwycona. 🙂 Jest nią blokada szpulki nici górnej do maszyny do szycia. 🙂
Czy Wam też się zdarza, że podczas szycia większą szpulka (np. np. Ariadna Talia 1000 m) nić górna haczy się, blokuje się lub spada? Przez co nitka górna nie jest podawana płynnie i niestety odbija się to na jakości ściegu. Wówczas zawsze korzystałam z uchwyty zabezpieczającego szpulkę, który jest w prawie każdym standardowym wyposażeniu maszyny Janome i niestety nie zawsze okazywał on się pomocny bo albo nie mogłam go w ogóle założyć albo za mocno blokował szpulkę i utrudniaj jej swobodne rozwijanie co ponownie kończyło się ściąganiem ściegu.

Blokada szpulki nici górnej do maszyn do szycia, hafciarke i maszyno - hafciarek

Na szczęście Janome znalazło na to sposób i przygotowało specjalny produkt – bardzo małą blokadę szpuli nici górnej, która mieści się wewnątrz szpuli i nie blokuje rozwijającej się nici. 🙂

eti-blog-janome-blokada-szpulki-janome-2

Jest ona mała więc mieści się wraz ze szpulką na trzpieniu, nie przeszkadza w swobodnym rozwijaniu szpulki, a dodatkowo doskonale przytrzymuje ją w miejscu przez co szpulka nie spada z trzpienia (nawet podczas szybkiego szycia). Dodatkowo można ją stosować zarówno przy zupełnie małych szpulkach jak i przy tych trochę większych jak np. Ariadna  Talia 1000 m czy Madeira 1000 m.

W komplecie są dwie sztuki także nie ma co się martwić nawet w czasie szycia podwójną igłą.

Blokada szpulki nici górnej do maszyn do szycia, hafciarke i maszyno - hafciarek

Blokada szpulki nici górnej jest przydatna do maszyn, w których szpulka górna jest ułożona poziomo takich jak np. Janome Jubilee 60507, Janome 525S, Janome XL601, Janome DXL601, Janome QXL605, Janome TXL605, Janome Jubilee 60809, Janome DC7100, Janome Skyline S5, Janome MC8200QC, Janome MC8900QCP, Janome MC350E, Janome MC9900, Janome MC12000 lub MC15000. Blokada szpulki pasuje również do maszyn innych marek.

tagi:

6
Dodaj komentarz

3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Małgorzata

Bardzo przydatny drobiazg 😀

wanda

Kupiłam świetną maszynę janome 5060dc i niestety klops. Przez lata szyłam na Łuczniku, gdzie trzpień był w pionie(chyba wg mnie to lepsze rozwiązanie, nie ma problemu ze spadaniem szpulki niezaleźnie od wielkości) moje wszystkie szpulki z nićmi są dłuższe i rozczarowanie, że na starcie nie mogę swobodnie wypróbować maszyny bo problem z utrzymaniem szpulki na trzpieniu. Muszę poszukać mniejszych szpulek lub zamówić te maleństwa w Eti do utrzymania tych, które posiadam. Szkoda, że firma nie podpowiada, aby od razu rozpatrzyć możliwość zamówienia tego drobiazgu przy zakupie maszyny.

wanda

Każdy kto miał z Państwem styczność wie, że macie super towar i nie ma mowy o braku profesjonalizmu i o wciskaniu czegokolwiek. Po prostu dobra rada jest w cenie, a jeśli ktoś nie umie docenić dobrej porady jego strata. Życzyłabym sobie takiej kutury sprzedaży i obsługi jak u Państwa i w Dousie z Wrocławia, gdzie kupowałam maszynę, u innych Bożej łaski „handlowców”. Niech się uczą. Wszak jesteśmy w Europie. Nauki nigdy dość. Łącze pozdrowienia.