Już miałam okazję wypróbować maszynę JANOME EASY JEANS HEAVY DUTY 1800 w akcji, a dziś podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami na jej temat.
Jak sama nazwa wskazuje jest to bardzo mocna maszyna do szycia, bez problemów przeszywa trudne, ciężkie materiały (kilka warstw jeansu, skóry czy grubego filcu) jak i lekkich oraz rozciągliwych materiałów (np. tiul, żorżeta, czy delikatne dzianiny). Z opisu producenta, maszyna ta jest szczególnie polecana osobą szyjącym dużo, często i z tym się zgadzam w 100%. Ale uważam, że sprawdzi się ona także u osób szyjących sporadycznie lub dopiero zaczynających przygodę z szyciem.
Opis zacznę od wagi maszyny. Waży ona, aż 8 kg, a więc jest to jedna z cięższych maszyn w swojej klasie. Dla porównania maszyny z podobną ilością ściegów innych marek ważą ok. 4,5 kg. Ktoś by powiedział, że lepiej jak maszyna jest lżejsza, łatwiej ją przenosić, chować itp. Z tym się zgodzę, ale ważniejsze od przemieszczania jest stabilność maszyny podczas szycia. Nie chcemy przecież, aby przy szyciu maszyna drgała i „biegała” po stole.
Za stabilność i wagę maszyny podczas szycia odpowiadają metalowe podzespoły i metalowa obudowa (obudowa widać, że jest metalowa, a podzespoły podejrzałam, dzięki mechanikowi z eti 🙂 )
Reasumując temat wagi, maszyny dostaje dużego plusa.
Wygląd maszyny moim zdaniem jest dość surowy, ale o gustach się nie dyskutuje. Dodam tylko, że przecież ważniejsza od wyglądu maszyny jest jej niezawodność, praktyczność, wygoda pracy itp, a ten model ma to wszystko.
Idziemy dalej, maszyna posiada 19 najbardziej potrzebnych ściegów w tym ściegu użytkowe (ścieg stebnowy, zyg-zak, kryty czy owerlokowy), dekoracyjne, jak i automatycznie obszywaną dziurkę. Programy wybiera za pomocą pokrętła umieszczonego z boku maszyny. Dodatkowo producent na pokrywie maszyny umieścił bardzo pomocną ściągę (przyda się szczególnie osobą początkującym). Znajdziemy na niej informację o tym jak właściwie do wybranego ściegu dobrać takie parametry jak: ustawienie długości i szerokości ściegu, naprężenie nitki oraz jaka stopka nadaje się najlepiej do tego ściegu.
Szerokość i długość ściegu wybiera się na pokrętłach znajdujących się z przodu maszyny. Wybór aktualnego ściegu jest zaznaczony kolorem (pod rysunkiem ściegu).
Instrukcja nawlekania znajduje się w instrukcji maszyny oraz dla ułatwienia znajduje się również pod pokrywą maszyny. Czyli jest zawsze dostępna od ręki, sądzę, że jest to ważne dla osób początkujących lub szyjących bardzo rzadko.
Jak już wspomniałam na początku wpisu maszyna została stworzona z myślą o osobach szyjących dużo, często, z różnych materiałów i tak też jest. Testowałam ją na różnych tkaninach (od jeansu, skóry, po tiul i dzianinę) i nie miała ona żadnych problemów z przeszyciem czegokolwiek.
Standardowo (bo myślę, że to już standardowa funkcja) maszyna Janome Easy Jeans HD1800 na wolne ramię, które ułatwia szycie nogawek, rękawków czy innych rzeczy, które musimy obszyć dookoła.
Model ten wzorem, droższych maszyn wyposażony jest w zawiasy, umożliwiające otwieranie bocznej pokrywy. Zaoszczędza to dużo czasu jeśli nić górna wkręci nam się w ruchome elementy. Przydać może się również podczas nawlekania maszyny.
W zestawie z maszyną Easy Jeans HD 1800 mamy sporo akcesoriów. Znajdziecie tam:
-stopkę uniwersalną
– stopkę do wszywania zamków
– stopkę owerlokową
– stopkę do ściegu krytego z regulowanym prowadnikiem
– stopkę do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych
– stopkę do obszywania długich dziurek
– stopkę do automatycznego obszywania dziurek
– stopkę do ściegu prostego (stebnowego)
– SZTYWNĄ WALIZKĘ
– szpulki 4 szt.
– zestaw igieł
– prowadnik krawędziowy
– rozpruwacz
– 2 śrubokręty (duży i mały)
– uchwyt zabezpieczający szpulkę (duży i mały)
– dodatkowy trzpień na szpulkę
– filc pod szpulkę
– pędzelek
– kabel zasilający
– rozrusznik nożny
Akcesoria ze standardowego wyposażenia możemy schować w dwóch schowkach. Jeden jest w wolnym ramieniu, a drugi po górną pokrywą maszyny. Bardzo praktyczne i przydatne.
Poza wieloma stopkami w standardowym wyposażeniu maszyny jest także sztywna walizka, która idealnie chroni przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem maszyny.
Podsumowując Janome Easy Jeans HD1800 posiada najważniejsze ściegi i funkcję, które są wystarczającego podczas codziennego szycia. Jeżeli nie zależy Wam na wielu ściegach dekoracyjnych, kilku rodzajach automatycznie obszywanej dziurki czy wyszywaniu alfabety to ten modela wystarczy Wam w zupełności. Osoby szyjące dużo i często docenią ją za moc, wytrzymałość i bezproblemowe szycie różnych materiałów, a osoby początkujące lub dopiero chcące zacząć szycia docenią ją za łatwość i intuicyjność w obsłudze. 🙂
Zapomniałabym o bardzo ważnym atucie tej maszyny, a mianowicie 5 letniej gwarancji. W ramach, której maszyna zostanie bezpłatnie odebrana ze wskazanego miejsca, naprawiona i odesłana, wszystko bezpłatnie. Szczegółowe warunki tej gwarancji znajdziecie pod tym linkiem, w zakładce „instrukcja obsługi i warunki gwarancji”.
bardzo lubie szyc,moge zapytac ile taka maszyna kosztuje?czy ma tez scieg ,,overlock?,,
Ten konkretny model kosztuje obecnie 1499 pln (link).
Ma ścieg owerlokowy, to nr 18.
Na ile maksymalnie mozna podniesc stopke w tej maszynie?Da sie wyzej niz 9mm?
Zmierzyłam i stopkę można podnieść do góry na ok 1,3-1,4 cm.
Czy ten model posiada funkcję w maszynie pozwalajacą ustawić igłę po lewej stronie, prawej lub pośrodku stopki?
Tak, pozycje igły można regulować płynnie pokrętłem szerokości ściegu.
Czy nadaje się ona do szycia dżinsu elastycznego, firan i czy można pikować?
tak, świetnie poradzi sobie ona z tymi wszystkimi materiałami. Ma to co jest potrzebne do komfortowej pracy przy takiej rozpiętości grubości materiałów tzn.: regulowany docisk stopki.
Czy da się do tego modelu zamocować duże szpule nici (takie jak do overloków)? Dziękuję i pozdrawiam!
Takie duże szpulki można zamontować na dodatkowym stojaku na duże szpulki i wtedy bez problemu poprowadzić je do maszyny. Drugą opcją jest postawić szpulkę z tyłu maszyny, blisko jej obudowy i poprowadzić ją tak, aby swobodnie się wywijała, najczęściej prowadzi się ją przez czy w okolicach szpulownika (jednak to takie bardzo robocze rozwiązanie). 🙂
Bardzo dziękuję:)
🙂 proszę bardzo
Własnie zakupiłam i zaczynam przygodę z szyciem. Na pewno będę korzystać z Państwa bloga. 🙂
Serdecznie zapraszamy, 🙂 i życzę, aby przygoda z szyciem dała Pani dużo satysfakcji. 🙂
Witam. Czy ta maszyna poradzi sobie z czterema warstwami brezentu+ skóra? bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ potrzebuję właśnie takiej maszyny, a to będzie dla niej najcięższa praca. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję bloga, jest świetny 🙂
Szczerze nigdy nie szyłam tego materiału. Wydaje mi się, że Janome Easy Jeans HD1800, ponieważ jest maszyną wzmacnianą poradzi sobie ze sporadycznym szyciem kilu warstw brezentu i skóry. Ale nie da rady jeżeli planuje Pani na niej szyć tylko to i do tego często. Wówczas należy pomyśleć o maszynie przemysłowej, ponieważ każdej maszynie wieloczynnościowej przy częstym szyciu tego materiału będzie po jakimś czasie ciężko.
Dodatkowo do szycie takiego materiału polecam stopkę z górnym transportem, ułatwi ona zdecydowanie transportowanie materiału. 🙂
A jak jest z oświetleniem tej maszyny? Trzeba dodatkowo doswietlac?
Maszyna posiada standardowe oświetlenie. Moim zdaniem jest wystarczające (tym bardziej, że nigdy nie szyję w zupełnych ciemnościach), nie potrzebowałam nigdy dodatkowej lampki, ale może to być kwestia bardzo indywidualna.
Witam,proszę podać jaką moc silnika ma ta maszyna.
Ten model ma 55W.
Czy ta maszyna ma regulowaną prędkosć szycia, wydaje mi się , że ta opcja jest bardzo przydatna 😉
Janome EasyJeans jest maszyną mechaniczną (zazwyczaj te modele nie mają możliwości zmiany prędkości, jedynie poprzez rozrusznik nożny). Jednak ten model ma możliwość zmiany maksymalnej prędkości szycia, poprzez przełączenie rozrusznika nożnego na szycie powoli. Nie jest to jednak tak płynna regulacja jak w maszynach komputerowych.
Czy ten model maszyny poradzi sobie z szyciem paru warstw skóry, bądź też skóry z flizeliną i owatą oraz z tymi delikatniejszymi materiałami jak np. satyna/jedwab?
Z tego co wyczytałam ma docisk tylko 3 stopniowy. Niestety nigdzie nie widzę ile ma stopniowy mechanizm transportu.
Jeśli nie ta maszyna to czy polecą Państwo jakąś inną, odpowiedniejszą?
Rozważałam wybór pomiędzy w/w oraz Jubille 60507, Janome 525s, DXL 603
Kolega podpowiada, że EASY JEANS ma transport dolny ząbkowy SFS 7-STOPNIOWY. Maszyna ta poradzi sobie z szycie paru warstw skóry oraz będzie mogła Pani nią szyć również cienkie tkaniny. Docisk jest 3 stopniowy, ale można ustawić również wartości pośrednie (przy szyciu na tej maszynie wydaje mi się on być odpowiedni, tzn nie zauważyłam, aby siły docisku brakowało temu modelowi).
W porównaniu z wymienionymi powyżej modelami to ten wpisuje się najlepiej w Pani oczekiwania co do szycia wielu warstw. Maszyna została dodatkowo niewzmocniona (waży 8kg), ma wydłużoną gwarancję, oświetlenie led, sztywną walizkę itd. Będzie Pani zadowolona z jej możliwości.
Czy do tej maszyny można dokupić dodatkowe stopki do patchworku, czyli krawędziową, do pikowania w szwie, itp. ?
Jak najbardziej, maszyna ma chwytacz rotacyjny, a więc do tej maszyny można dobrać bardzo dużo dodatkowych stopek. Pełną ich ofertę znajdzie Pani tutaj: stopki do maszyny z chwytaczem rotacyjnym.
Witam
Mam pytanie,
Mianowicie, czy tą maszyną można szyć podwójną igłą?
Tak, można tą maszyną szyć podwójną igłą.
Witam serdecznie chciała bym się poradzić przy wyborze maszyny.szyje często i z różnych materiałów od cienkiego woalu po gruby jeans .Gdyby miała pani mi polecić maszynę JANOMEXL 601lub HD1800 to którą by pani poleciła szyję w domu i jestem samoukiem .Chodzi mi o maszyne mocną i w miarę łatwą w obsłudze.
Witam serdecznie, jeśli szyje Pani dużo to zdecydowanie wybrałabym HD1800, mocna maszyna, która równie dobrze radzi sobie z materiałami grubymi jak i cienkimi. HD1800 jest intuicyjna w obsłudze, szybko można się przyzwyczaić do sposobu zmiany ściegów i ich parametrów. Dobrze się na niej pracuje i przy szyciu czuć silę maszyny.
JANOME XL601 to też super maszyna, ale z założenia przeznaczona jest ona dla osób, które szyją od czasu do czasu.
Czy do tej maszyny instrukcja jest w języku polskim?
Do wszystkich maszyn Janome dodajemy szczegółową instrukcję w języku polskim. 🙂
Witam właśnie dzisiaj dotarla do mnie maszyna (prezent od męża) zrobila na mnie dobre wrażenie ale mam pytanie co do konserwacji czy trzeba ja smarować ?
Wow, fajny prezent. Jeśli chodzi o konserwację maszyny to im będziemy o nią lepiej dbać to będzie nam dłużej służyć, a więc zdecydowania ją konserwujemy i czyścimy. Pomocne linki: konserwacja igielnicy, konserwacja bębenek oraz transportera.
Mam tę maszynę od 2 tygodni. Jestem nią zachwycona. Na razie szyłam firany i zasłony, szyło się świetnie. Jest cicha, mocna, ciężka.
To wspaniale, cieszy mnie bardzo Pani zachwyt. 🙂 Też uważam, że to świetny model maszyny. pozdrawiam serdecznie 🙂
Dzień Dobry,
czy maszyna Easy Jeans 18 to jakaś starsza wersja tej HD1800? Jakie sa różnice w tych maszynach?
Ma Pani na myśli Easy Jeans 1800? Niestety nigdy nie mieliśmy w naszej ofercie tego modelu maszyny (nie wiem czy jest on jeszcze dostępny) więc ciężko jest mi porównać te modele.
Jedno jest pewne Janome Easy Jeans HD1800 to świetna maszyna do szycia. 🙂
Witam, zastanawiam się nad wymianą maszyny. Jakich igieł używa się w tym modelu ?? Półpłaskie (takie mam aktualnie przy swojej maszynie i nie wiem czy mam je schować czy będę mogła je jeszcze wykorzystać :)) czy okrągłe ?? Pozdrawiam
W tym modelu jak i w większości maszyn Janome igły półpłaskie będą pasować, a więc jak najbardziej schować, na 100% się przydadzą. 🙂 pozdrawiam 🙂
Witam; ostatnio zafascynowałam się szyciem torebek z filcu, uzywam filcu technicznego, niestety moja maszyna nie jest w stanie zszyc dwóch części. Chciałąbym zakupic maszynę Janome, proszę o pomoc w doborze właściwej.
Wstawiam także elementy skórzane lub ze skaju, ręczne wszywanie, chyba nie muszę mówić, że jest bardzo uziążliwe i trudne. Bardzo proszę o pomoc.
Witam, Ten model bez problemy poradzi sobie z szyciem dwóch warstw sztywnego filcu (EASY JEANS HD1800). Jest też więcej modeli maszyn, które będą idealna do tego zadania. Proszę tylko napisać na jakich funkcjach jeszcze Pani zależy lub o jakim budżecie Pani myślała? Wtedy zawężę ilość zaproponowanych maszyn. Dodatkowo ile godzin w tygodniu zamierza Pani szyć na maszynie filce techniczne, orientacyjnie.
Witam serdecznie właśnie dzisiaj zamówiłam maszynę HD1800mam nadzieje że szybciutko przyjdzie bo już nie mogę się doczekać żeby zacząć na niej szyć mam nadzieję że będzie mi się na niej dobrze szyć.
Jestem tego pewna! pozdrawiam serdecznie
Którą maszynę wybrać hd 1800 czy dXL 603 proszę o odpowiedź
To zależy na co i ile będzie Pani szyła, już wyjaśniam. Jeśli najważniejsza jest siła maszyny, będzie Pani szyła trudne, grube tkaniny i przez wiele godzin to zdecydowanie poszłabym w kierunku maszyny mechanicznej HD1800- specjalnie wzmocniona maszyna. Jeśli jednak szyje Pani od czasu do czasu i będzie Pani ozdabiać rzeczy ściegami dekoracyjnymi, ważna jest dla Pani duża wygoda pracy (maszyna sama podpowie ustawienia ściegów, jakie stopki użyć; ma takie funkcje jak pozycjonowanie, przycisk start/stop, regulacja prędkości szycia; wiele rodzajów dziurek to wybór powinien paść na DXL603. Mam nadzieje, że tym pomogłam Pani podjąć decyzję. 🙂
Dzień dobry.Czy ta maszyna szyje skóry?Chodzi mi głownie o skórę do foteli samochodowych.
Ta maszyna poradzi sobie z każdym surowcem. Jednak jeśli myśli Pani o zarobkowym szyciu skór to konieczna jest maszyna przemysłowa. Proszę zadzwonić to doradzimy jaka będzie dla Pani odpowiednia, a cena maszyny może Panią pozytywnie zaskoczyć tel 61 84 20 330
Dzień dobry!
Easy Jeans bardzo luźno nawija mi małą szpulkę, czy tak to powinno wyglądać. Po nawinięciu pełnej szpulki nici tworzą miękką „poduszeczkę”. Nie pociąga to konsekwencji na ścieg (jest równy), ale na pewno mniej nici znajduje się na szpulce niż pamiętam to z 30-letniego Singera…
Witam, nitka nie powinna być luźno nawinięta. Proszę sprawdzić czy nitka przy nawlekaniu precyzyjnie trafiła pomiędzy blaszki elementu naprężającego nitkę. Jeśli tak to proponuje zwiększyć siłę tego naprężacza wystarczy dokręcić ją delikatnie (zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara). Wystarczy zwykły śrubokręt. Na pewno się uda!
witam , mam maszynę od kilku miesięcy , szyję rzadko , ostatnio średniej grubości materiały , dziś chciałam dżinsy mężowi podłożyć i zablokowała się , nici dolne poplątane , po wyjęciu spodni nie szyje , co robić ?
Witam,
Proszę na nowa założyć nitkę górną i dolną, raz jeszcze sprawdzić czy maszyna szyje. Jeśli nie, to proszę o kontakt z serwisem 61 86 38 735. pozdrawiam
Jaki rozstaw ma podwójna igla w tej maszynie?
Igły podwójne do maszyn mają rozstaw 2,4,6mm. Tutaj można korzystać z każdej, ale nie z każdą szerokością ściegu. Dla 6 mm możliwe jest szycie tylko ściegiem prostym. Dla szycia igłą podwójną 2 mm możemy korzystać z prawie całej szerokości ściegów. Link do oferty igieł podwójnych.
Szyję rekreacyjnie to co sobie wymyślę pokrowce na wędki ,jeans,skórę,to co jest mi potrzebne czyli potrzebowałbym maszyny uniwersalnej lecz nie przemysłowej ,ale znowu w miarę mocnej.Zastanawiałem się czy model Janome 5060 dc jest równie mocny co Easy Jeans ?silnik w 5060 ma tylko 35 wat a jest podawana jako maszyna wzmocniona nawet dla zakładów krawickich.Zastanawiam się nad wyborem,jeżeli sprawdzą się tak samo to wybór padnie na 5060 dc ma dodatowe bajery obcinacz itp, ale niepokoi mnie moc silnika .Proszę o poradę
Podczas szycia na każdej z wymienionych maszyn czuć ich siłę, tzn. jak z łatwością igła wbija się w warstwy materiału (nie czuje różnicy w sile pomiędzy nimi). Oczywiście zgadzam się zdecydowanie wygodniej będzie się szyło na maszynie komputerowej, za sprawą wspomnianych dodatkowych bajerów.
Dzień dobry, czy model DC6100 w zakresie konstrukcji i przeznaczenia jest porównywalny z modelami HD 1800 EJ i 5060 DC? Czy jest równie mocny? Niestety nigdzie nie znalazłam recenzji.
Według producenta Janome DC6100 jest mocniejszy niż model 5060 DC. Co do porównania maszyn komputerowych z mechanicznymi to nie mamy takiej informacji od producenta, jednak miałam okazję szyć na obu i w moim odczuciu są one bardzo porównywalne według siły pracy maszyny (HD1800 z DC6100). Co do przeznaczenia to wszystkie maszyny poradzą sobie z szycie różnorodnych materiałów. Wygodniej będzie szyć na maszynach komputerowych, gdyż wyposażone są w szereg funkcji np. automatyczne obcinanie nitki, pozycjonowanie igły, regulacja prędkości szycia itp. Dla mnie przede wszystkim ważne jest, aby maszyna była mocna i niezawodna! Wszystkie wymienione powyżej modele spełniają to kryterium. Jeśli budżet… Czytaj więcej »
Dzień dobry. Planuję kupić maszynę do szycia i nie do końca mogę się zdecydować czy wybrać komputerową czy mechaniczną. Początkowo wybrałam 2 modele: mechaniczną HD 1800 i komputerową DXL 603. Przy testowaniu tych dwóch maszyn zauważyłam, że HD 1800 pracuje lepiej, płynniej (ale mogę się mylić bo nie mam doświadczenia w szyciu). Po przeczytaniu licznych recenzji coraz bardziej podoba mi się DC 5060. To będzie moja pierwsza maszyna do szycia, ale chciałbym mieć maszynę trwałą i taką opinię ma właśnie HD 1800. Maszyny komputerowe z kolei kuszą mnie łatwością obsługi i dekoracyjnymi ściegami. Nie chcę jednak kupić komputerowej, która zaraz… Czytaj więcej »
Witam, ja szyję dużo i jak często podkreślam maszyna powinna być mocna. Z tych trzech maszyn wybrałabym HD1800 lub 56060DC. To porównywalne jeśli chodzi o siłę maszyny. Seria 600 w której w skład wchodzi DXL 603 są to maszyny ciut delikatniejsze. Jest to zrozumiałe, gdyż jej cena jest zupełnie inna niż wzmocnionej maszyny komputerowej 5060DC. W serwisie nie zauważyliśmy, aby maszyny komputerowe były częściej serwisowane. Proszę pamiętać, że Janome może mieć, aż do 5, czasem nawet 6 lat gwarancji. Wystarczy między 2, a 3 rokiem zrobić przegląd maszyny w autoryzowanym serwisie. To naprawdę dużo czasu, aby ujawniły się ewentualne wady… Czytaj więcej »
Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie: która z maszyn lepiej będzie radzić sobie z delikatnymi, cienkimi materiałami takimi jak jedwab, satyna oraz z rozciągliwymi dzianinami HD1800 czy 5060DC?
Nie ma za co, jak tylko mogę to chętnie doradzę. 🙂
Transport wskazane maszyny mają identyczny (dolny ząbkowy, 7-punktowy, SFS), jedynie 5060DC ma większy zakres jeśli chodzi o regulacje docisku stopki, a więc będziemy mieć większą kontrole nad podawaniem materiału.
Przy szyciu wskazanych materiałów warto wyposażyć maszynę dodatkowo w stopkę do szycia delikatnych tkanin i dzianin. Ona bardzo ułatwia właściwe wiązanie się nitki. Dodatkowo przy szyciu cienkich tkanin polecam stopkę do ściegu prostego. Stopka ta najlepiej przytrzyma szyty materiał, jednak jak sama nazwa sugeruje sprawdzi się tylko przy ściegu prostym.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Może jutro uda mi się kupić moją pierwszą maszynę 🙂
To wspaniale. Życzę dużej ilości satysfakcji z szycia!
witam,mam maszyne 525s ale juz sie psuje,szukam czegoś lepszego ,dużo szyję z róznych tkanin,czy ta maszyna hd1800 jest duzo lepsza od 525s
hmm, 525S, mam, używam od prawie 10 lat na warsztatach nauki szycia, szyjemy na niej codziennie i to maszyna nie do zdarcia. Odpowiadając na pytanie o HD będzie lepsza, tzn ma bardziej zaawansowany transport, ma większą szerokość ściegu o 1,5 mm, długość ramienia od igielnicy większa, jest też o ponad 1 kg cięższa. Jeśli chodzi o jakość to różnica będzie na korzyść Janome HD1800, ale nie będzie to wielka różnica. Rozumiem, że szyje Pani naprawdę bardzo dużo, to może wtedy warto wybrać maszynę przemysłową, która jest przystosowana do szycia nawet 24h na dobę. Przy większym budżecie fajnym rozwiązaniem jest też… Czytaj więcej »
do tego modelu jest dostępny powiększający stolik?
Niestety na tą chwilę do tego modelu nie ma stolika powiększającego.
Przyszedł czas na kupno maszyny ,pisała pani że model DC6100 jest mocniejszy od 5060DC.Różnica między nimi to 100zł.Cz różnica w mocy jest odczuwalna ?Którą by pani wybrała dzisiaj i dlaczego?Powiem że ilość ściegów dla mnie nie jest istotna.Bardziej z wyglądu podoba mi się 5060 DC i parę może mało istotnych rozwiązań jak np.( otwierana igielnica ,możliwość zamontowania lupy ,mam słaby wzrok) ,ale przy tej różnicy cenowej rozsądek każe mi wybrać lepszą.Pozdrawiam.
Witam, Każdy z modelów ma plusy i minusy. DC6100 mam bardziej zaawansowany transport, jednak jest troszkę wolniejszą maszyną od 5060DC (820 wkuć, na 860 wkłuć na minutę). Natomiast moc 5060 jest o 11W mniejsza od porównywanego modelu, ja osobiście podczas szycia nie odczuwam większej różnicy, jednak producent podkreśla ten parametr jako istotny. Podsumowując z mojego doświadczenia warto stawiać na moc, siłę maszyny i jakość, bo to powoduje, że maszyna będzie pracować niezawodnie długie lata. Reasumując mimo, że również dla oka milszy jest mi model 5060DC to wybrałabym DC6100, która jest też wygodniejszą w obsłudze maszyną (najważniejsze ściegi dostępne za naciśnięciem… Czytaj więcej »
Witam, przejrzałam instrukcję i zastanawiam się, czy maszynę trzeba oliwić, bo w instrukcji nie ma o tym mowy.
Dobrze jest co jakiś czas wyczyścić maszynę i ją delikatnie naoliwić. Jak to dokładnie zrobić znajdziesz tutaj – https://eti.com.pl/dobre-rady-o-szyciu/jak-czyscic-i-oliwic-maszyne-do-szycia/z-chwytaczem-rotacyjnym/
Witam.Niedawno kupilam te maszynę,Wszystko jest w porządku(opis o niej sprawdzony w 100%.Ale mam pytanidotyczace mocy silnika-czyli 55W.Czy jest możliwość na wymianę silnika na p.na 80W.0czywisvie na mój kosztDo tej pory szylam na ,,singerkach” ok.40 lat.,teraz ta jest mi za wolna.Dziękuje i czekam na odpowiedz