Nerki obecnie stają się coraz popularniejsze co nas wcale nie dziwi bo same jesteśmy wielkimi fankami nerek. Są dla nas jak małe torebeczki, do których można zmieścić najważniejsze rzeczy, a które nie blokują rąk. 🙂
Pomyślałyśmy więc, że może być więcej osób podobnych do nas i postanowiłyśmy stworzyć wpis o uszyciu nerki. Dodatkowo specjalnie dla Was przygotowałyśmy szablon do pobrania więc kwestie wykroju nerki macie “ z głowy”. 🙂 Pamiętajcie jednak, że zgodnie z naszym regulaminem wykroje mogą być używane tylko do użytku własnego.
Zaczynamy 🙂
Ps. Jak nerka przypadnie Wam do gustu to stworzymy projekt nerki bardziej eleganckiej. 🙂
Wymiary gotowej saszetki nerki: długość 37 cm wysokość 13 cm. Generalnie to raczej mniejsza nerka, która pomieści portfel, klucze oraz telefon i pomadkę. 🙂
Do uszycia „nerki” potrzebna jest dowolna maszyna do szycia, ja do tego projektu wybrałam maszynę JANOME 415.
* Materiały potrzebne do uszycia saszetki.
a) tkaniny: wierzchnia lub jak w naszym przypadku dwie tkaniny wierzchnie oraz tkanina na warstwę wewnętrzną. Orientacyjne zużycie materiału to (przy ułożeniu elementów bardzo blisko siebie):
– tkanina czerwona: 30 cm x 40 cm
– tkanina ze wzorem 30 cm x 40 cm
– tkanina wewnętrzna 75 cm x 40 cm
b) flizelina do podklejenia warstwy wierzchniej
c) taśma nośna 1,1 m o szerokości 2,5 cm (zależy od obwodu talii)
d) plastikowa klamra (zatrzask) do taśmy 2,5 cm
e) zamek ok 40 cm (dodatkowy sumak, jeśli chcecie)
f) guma w kolorze taśmy nośnej o szerokości 2 cm, potrzebujemy 10 cm
g) nici do szycia
* Przybory, akcesoria itp:
a) nożyczki – 662-7 1/2″SR MUNDIAL
b) miara krawiecka uniwersalna -eti 105
c) szpilki -eti 118
d) pisak samoznikajacy -eti 120
e) stopki:
– stopka do wszywania zamków JANOME 940290000 (pasująca do maszyn z chwytaczem wahadłowym), JANOME 829801002 (pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym)
f) żelazko i deska do prasowania
PRZYGOTOWANIE:
Zaczynamy od pobrania wykroju i wydrukowania go (kliknijcie na rysunek poniżej).
W pliku wiele elementów jest narysowana tylko w połowie. Ja po wydrukowaniu odrysowałam elementy tak, aby powstały całe elementy (linia przerywana oznacza, linię odbicia elementu).
Tak przygotowane elementy układam na dobrze podklejoną flizeliną tkaninie. Każdy element kroimy jedne raz, jedynie element najmniejszy kroimy podwójnie. Do każdego elementu dodajemy zapas ma szew, wystarczy 1 cm. Na zdjęciu poniżej brakuje jeszcze klapy naszej saszetki, wynika to z faktu, że jeszcze nie zdecydowałyśmy czy będzie ona z tkaniny ze wzorem czy może jednak z czerwonej. Wy możecie ją wyciąć już teraz.
Te same elementy kroimy z materiału przeznaczonego na warstwę wewnętrzną nerki.
Teraz przygotowujemy pasek. Wprowadzamy w zapięcie pasek nośny, jeden mały kawałek (ten zaszywamy) oraz pozostały długi (tego nie zaszywamy). Koniec długiej taśmy nośnej (tej od plastikowego zapięcia) estetycznie podwijamy.
W między czasie z gumki przygotowujemy szlufkę i wprowadzamy ją tak, aby przytrzymała razem długą taśmę.
Tutaj długi pasek z bliska.
Nasza nerka będzie miała dwa suwaki na jednek taśmie. Takie zapięcie będzie jeszcze fajniejsze i wygodniejsze.
Aby to wykonać wystarczy obciąć jedna krawędź zamka tak, aby nie uszkodzić poszczególnego ząbka taśmy. Na tak obciętą krawędź wprowadzamy suwak począwszy od krawędzi nie obciętej.
SZYCIE:
Zaczynamy od przyszycia zamka do elementu przodu nerki. Zamek ten przyszywamy na takiej wysokości, aby po przyszyciu zamka do elementu przodu, element ten miał razem z zamkiem taką samą wysokość co element przodu przed doszyciem zamka.
Ja zaprasowałam krawędź pod spód na 1,5 cm i do niej upięłam zamek. Czyli mój zamek wystanje na 1,5 cm.
Zamek przyszywamy stopką do wszywania zamków, szyjąc tuż przy krawędzi zaprasowania.
Teraz podcinamy krawędź materiału znajdującego się tuż przy zamku (w moim przypadku materiału ze wzorem) do krawędzi zamka (patrz zdjęcie poniżej). Pozostałą krawędź podwijamy pod taśmę zamka (czerwoną). Dzięki czemu również od środka nerka będzie prezentować się estetycznie, a dodatkowo ładnie będzie trzymać kształt.
Szew upinamy.
Taki szew przytrzymujemy ściegiem prostym szyjąc tuż przy krawędzi. Szyjemy tylko po zamku tak, aby tego szycia nie było widać na prawej stronie nerki.
Teraz doszyjemy dół nerki (linia łączenia oznaczona „A”). Upinamy do elementu z zamkiem mały element (jeden ze strony od prawej, drugi od lewej). Szyjemy na 1 cm od krawędzi.
Po wywinięciu krawędzi na stronie wierzchniej jest estetycznie, ale co ważne również od środka jest estetycznie.
Tutaj już element po przeszyciu.
Teraz doszyjemy paski nośne. W tym celu składamy po dwa elementy razem (składamy je lewą stroną do lewej). I do tak złożonych elementów doszywamy po jednym końcu (linie szycia zaznaczyłam na zdjęciu poniżej białą linią przerywaną).
Teraz paski doszywamy do głównego elementu nerki (elementy składamy prawa do prawej).
Nasza nerka po doszyciu boków.
Szew od środka wykańczamy np. lamówką. Więcej informacji o pracy z lamówką znajdziecie w innych naszych wpisach lub w dziale porady naszego bloga: lamownik. Możecie też wykończyć te krawędzie owerlokiem czy ściegiem owerlokowym. Ja jak widać zdecydowałam się na wykończenie lamówką.
Teraz doszywamy klapę naszej saszetki. W tym celu przypinamy do zamka klapę (górną część saszetki). Jedną przypinamy z góry (składając prawa do prawej), kolejną podkładamy od spodu (składamy prawa do lewej strony zamka).
Po wywróceniu na prawą strona mamy z obu stron estetycznie wykończoną linie wszycia zamka (zdjęcie poniżej).
Tak przygotowany przód nerki doszywamy do tyłu (największego elementu). Przyszywamy do tyłu złożonego z dwóch elementów złożonych lewymi stronami do siebie. Przy upinaniu elementów, upewniamy się, że paski nośne nie znajdują się na linii szycia.
To samo od drugiej strony. Ja jeszcze potrzebuje tutaj dołożyć warstwę wewnętrzną, aby nerka od środka również estetycznie się prezentowała.
Oczywiście pozostaje nam do wykończenia szew w środku. Jego również wykończamy np.: lamówką.
Dodatkowo, aby wzmocnić naszą nerkę proponuje przyszyć pasek gęstym ściegiem zygzak. Ja takie przeszycie powtórzyłam bliżej zamka.
A tutaj już nerka całej okazałości.
Super 🙂
🙂 dzięki
Fantastyczny blog, mnóstwo inspiracji, porad… Podziwiam za talent i ogrom pracy włożonej w powstanie takiego miejsca…
Pozdrawiam
dzięki, bardzo miło nam to słyszeć 🙂
Dlaczego?!!!?!?! Dlaczego tak późno tutaj trafilam?! 😉 Świetny blog, będę stalym gościem 🙂 Uwielbiam szyć, choć dopiero się uczę, odkryłam tu wieeele inspiracji 🙂
Super, że do nas trafiłaś, jak to mówią „lepiej późno niż wcale”! 🙂
miłego szycia i mam nadzieje wielu inspiracji 🙂
Jutro biorę się za szycie! Z czym połączyć jasny jeans, żeby pasowało? Zastanawia mnie tylko jeszcze jaka jest wizja tej bardziej eleganckiej nerki 🙂
to super, powodzenia. 🙂
Jeszcze nie zastawiałyśmy się nad kolejną nerką. Biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie tym wpisem na 100% się tym zajmiemy!
A ja potrzebuję przepisu na nerkę która pomieści wszystkie rzeczy potrzebne mamie 😀
To chyba musiałaby być naprawdę spora nerka. 🙂
Ja już zamówiłam potrzebne materiały i czekam teraz na przesyłkę żeby zacząć szyć. Mam w planie 3 nerki 😉 też jestem ciekawa wersji eleganckiej
wow, aż 3 sztuki. Dla siebie czy na prezenty??
oczywiście na prezenty :]
Bardzo dobry pomysł. Z pewnością będą trafione. 🙂
Dzięki za tutorial, wykrój już wycięty, zaraz siadam do maszyny 🙂 Tej bardziej eleganckiej wersji jestem bardzo ciekawa 🙂
Właśnie skończyłam swoją nerkę 🙂 Jest cała jeansowa i czarna w środku 🙂 SUPER! Dzięki bardzo:)
Świetnie, bardzo się ciesze że szyjecie. 🙂
jestem totalny laik i mimo,że wszystko tutaj wyłtumaczone to ja nic kompletnie nie rozumiem z tego 🙁
nigdzie w sieci nie ma tutoriali w formie video..:(
Proponuje zacząć przygodę z szyciem od łatwiejszych projektów, aby trochę poćwiczyć, zapoznać się ze słownictwem i wtedy na pewno taka saszetka okaże się łatwa do uszycia. 🙂 trzymam kciuki
mam za sobą uszycie bluzy,spodni, pościeli i firanki do córki do pokoju a mimo to,ten tutorial wydaje mi się magią 😀
To chyba już nie taki „totalny laik” w temacie szycia. No cóż, nie mamy filmiku. Jednak widziałam już gotowe nerki według tego tutorialu, wiec może po prostu trzeba zacząć krok po kroku, a jak w trakcie szycia pojawią się konkretne pytania to proszę podesłać do mnie zdjęcie i opis (maila: e.szafranek@eti.com.pl), a chętnie podpowiem.
Genialny pomysł! Świetne wykonanie, wygląda lepiej niż ze sklepu. Może kiedyś jeszcze pojawi się nerka z dodatkową kieszonką z przodu i w troszkę większym rozmiarze… 🙂
dzięki :). Na pewno kolejna nerka się pojawi, zaglądajcie.
Kiedyś na czyimś weselu widziałam dziewczynę z nerką do sukienki wieczorowej. Nerka była mniejsza i płaska (wyglądała jakby była tylko z „tyłu” i „przodu” bez góry i dna. Oczywiście z czarnej satyny, złoty zamek i złoty łańcuszek zamiast sportowo wyglądającej taśmy. Wielkościowo na tel+szminka. Portfel niewlazłby.
Dzięki za szczegóły na pewno zaproponujemy Wam też wieczorową wersję. 🙂
uszylam z wami pierwsza nerka ,świetnie wszystko wytłumaczone:)jeszcze mam w planach uszyc dla córki i męża dziękuję lubię do was zaglądać.czekam jeszcze na ta elegancka berka pozdrawiam
Kolejny uszyty projekt, suuuuuuper! Dzięki, za informację. Motywuje mnie to do szycia kolejnych projektów 🙂
Utknęłam przy doszywaniu pasków nośnych i nie mogę tego przejść. Już 2 razy prułam 🙁 Dobrze rozumiem, że tam są 2 kawałki materiału (wewn. i zewn.) oraz pasek? Po zszyciu lewa do lewej i przyszyciu paska jak całość wywinąć, żeby nie było widać szycia? Coś mi tu w zdjęciach nie pasuje, albo potrzebuję dokładniejszego opisu tego kroku.
Już pomagam. W tym kroku doszywamy pasek w miejscu jak na zdjęciu i nie wywracamy elementy na inną stronę! Krawędzie zostaną ukryte dopiero później, proszę obejrzeć kolejne zdjęcia. Damy radę, proszę pisać w przypadku kolejnych pytań.
Udało się. Nerka jest super, a skoro już przebrnęłam przez nią pierwszy raz, to już w planach mam kolejne 🙂
super!!!!!!!!!!!
pozdrawiam serdecznie
Dzięki za dobry opis i pokaz uszycia, takiego szukałam 🙂 Pozdrawiam
to świetnie, że udało się do nas trafić. pozdrawiam 🙂
Ja się zaraz biorę za dwie nerki – jedna dla mnie a druga dla męża 🙂
Nerka wyszła super. Jedyny problem to taki, że moja maszyna nie dała rady przyszyć wykańczającej lamówki w środku. Będę w następnej kombinować jak wszyć wywracaną podszewkę. Zbyt dużo warstw materiału. Tutorial troszkę za mało pokazuje jak zszywać wnetrze nerki, trzeba się domyślić. Po raz pierwszy uszyłam coś bez prucia! Pozdrawiam.
To super, że mimo trudności sprzętowych udało się nerkę uszyć. pozdrawiam
Niesamovity Blog! Jestem pod wrażeniem i zabieram się do pracy! Szyję jeansowy dla przyjaciółki córki,jak się uda, pokażę Wam oczywiście 🙂
super! to z niecierpliwością czekamy na wynik szycia. 🙂
Ja tylko potrzebuje porady z jakiego materiału najlepiej taką nerkę uszyć? 🙂
Dowolnie, choć jeśli np.: zależy nam, aby nerka była wodoodporna to proponuje materiał o nazwie kodura czy inne tkanina impregnowane. 🙂
Super, zapraszam serdecznie również na mojego bloga z inspiracjami szyciowymi 🙂
dzięki, inspiracji nigdy za wiele. 🙂
Super! Na pewno skorzystam! Zapraszam również na mojego bloga: http://www.macierzynstwo-raz.blogspot.com. Dopiero co zaczęłam przygodę, ale pierwszy tutorial szyciowy już jest! Ponadto opisuje również inne sprawy związane z macierzyństwem 🙂
dzięki, już zaglądam na Twojego bloga. pozdrawiam
A jak zrobic dużą nerkę?prosimy o wykrój i ile materiału potrzeba?
Pracujemy na kolejnymi wpisami, niestety nie możemy zaspokoić wszystkich potrzeb. Jedna zachęcam do kombinowania, można powiększyć wykrój na ksero, potem przeanalizować czy wszystko pasuje i sprawdzić jakie jest zużycie materiału. Na pewno się uda, powodzenia ps pochwalcie się potem zdjęciami dużej nerki
Hej, mam prośbę, czy możesz podać wymiar w cm wykroju, bo niestety mam niesprawna drukarkę myśle ze dam sobie radę z łukami ale potrzebne wymiary, dziękuje z góry
Hej, mam inny pomysł, można odrysować sobie wykrój z monitora, najlepszy do tego będzie papier śniadaniowy (półpergamin) lub celofan. Co sądzisz o tym pomyśle, na pewno będzie mniej pracy niż samodzielne narysowanie wykroju od nowa.
bardzo ciekawa instrukcja, nerka piękna!
dziękujemy 🙂
Dzień dobry, kolejny raz korzystam z Pani tutorialu. Utknęłam na etapie doszywania dołu nerki, sfastrygowałam, zmierzyłam i wyglada na to że linia A dołu nerki ma 26 cm a linia A przodu 28cm. To chyba nie bład druku bo oba elementy sa z jednego arkusza wykroju. Wiec tak sie zastanawiam, jak je zszyc zeby końce sie ładnie stykały?
Witam, to super, że z nami szyjesz. 🙂 Już podpowiadam co z nerką. Po dodaniu zapasu na szew dla elementu wypukłego oraz dla wklęsłego wymiary krawędzi zewnętrznej będą się różniły (tutaj właśnie mamy taki przykład). Jednak szyjąc, łączymy elementy na linii ich formy (czyli bez zapasu). Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to zawsze proponuje przyłożyć papierową formę elementu i narysować sobie linię jego krawędzi (w tym konkretnym przykładzie linię A na obu elementach i właśnie po niej je połączyć). Teraz na pewno wszytko się uda. Zawsze coś chętnie podpowiem, powodzenia 🙂
Ja się tyle naszukałam w internecie wykrojów nerek.Nigdzie nie znalazłam. A tu jest wszystko pięknie. Wszystko to czego mi potrzeba.
Cieszymy się bardzo i zapraszamy częściej. 🙂
świetny wpis 😀 nas pewno skorzystam 🙂
🙂 dzięki
Coś mi nie pasuje przy doszywaniu pasków a potem boków, mnie wychodzi, że trzeba doszyć pasek lewą stroną do prawej strony boku, bo jak robię jak na zdjęciach to źle mi wychodzi, przykładam prawą do prawej i nie pasuje :/
Pasek nośny ma obie strony estetyczne, a więc mam wrażenie, że którą ze stron go dołożymy to będzie pasować. Po doszyciu paska do boków dokładamy go do elementu z doszytym zamkiem prawą stroną do prawej, aby to doszycie schowało się do środka nerki. Co widać dokładnie na zdjęciu pod napisem „Nasza nerka po doszyciu boków.”. Jak dla mnie wszytko się zgadza, zresztą niejednokrotnie Panie szyły taką nerkę u mnie na warsztatach. Zróbmy tak, proszę o podesłanie na maila (e.szafranek@eti.com.pl) zdjęć, w którym miejscu Pani utknęła to podpowiem co zrobić. pozdrawiam 🙂
Jeśli byłoby doszytę w sensie pasek lewa do lewej to jak nagle przykładając prawą do prawej na zdjęciu pasek jest doszyty do prawej, szyję z innych kolorów wnętrze i środek i za cholerę z opisu mi nie pasuje. Wychodzi, że pasek z lewej przykładamy do prawej strony nerki i jak się potem przyłoży prawa do prawej to kolorystycznie pasuje echhh
Ja w żadnym z opisów nie mam napisane, którą stroną dokładamy pasek. Lewą do lewej składamy razem po dwa małe trójkąty te boczne. Do nich doszywamy pasek, a dopiero w kolejnym etapie element z doszytym paskiem składamy prawą do prawej. Gdzieś mam wrażenie się Pani czymś zasugerowała i teraz trudniej jest wrócić na właściwą drogę. Tak jak wspomniałam może mi Pani podesłać zdjęcia na maila.
Ja jestem „zielona” w temacie szycia i chyba faktycznie coś źle rozumiem 🙂 Syn mnie prosił o nerkę a Mamuśka nie kojarzy :/ Co do warsztatów, to gdzie się odbywają i czy można się zapisać ? Bo chętnie bym skorzystała, może w końcu coś zacznę pojmować 🙂
Proszę poszukać warsztatów w swojej miejscowości, jak co to ja pracuje w Poznaniu. A to naprawdę, żaden problem, chętnie Pani podpowiem co trzeba zrobić, ale aby łatwiej się zrozumieć to zdjęcia będą bardzo pomocne. 🙂
chcę zrobić wersję z podszewką ale nie wiem gdzie mam ją połączyć z wierzchnią warstwą:(
Niezależnie od modelu nerki, podszewka będzie doszyta do zamka.
Właśnie skończyłam moja pierwsza nerkę. Jest super fajna.
Super 😀 Gratulujemy 😀
Witam,
moja pierwsza własnoręcznie wykonana nerka za mną. Z nieocenioną pomocą etiblog.com.pl
Dziękuję!!!
wspaniale! 🙂
Właśnie szyję już trzecią nereczkę wg tego opisu, moja koleżanka gdy u mnie zobaczyła, tez uszyła dwie. Są naprawdę śliczne, jak tak dalej pójdzie to będę musiała „obszyć” wszystkie moje koleżanki. Instrukcja dość łopatologiczna, ale nie dość jak dla mnie. No ale analiza zdjęć i kolejne doświadczenia znacznie mi pomogły. Ta nerka jest faktycznie najładniejsza. Bardzo jestem ciekawa nerki „wieczorowej”.
Suuper! Bardzo cieszą mnie informacje o kolejnych uszytych nerkach. :))))) Są bardzo wygodne w użytkowaniu, a rzeczywiście wykrój na tą nerkę mi zgrabny wyszedł. 😉 Przyznam się, że też uszyłam dla siebie i koleżanek kilka takich, a każda za sprawą różnych kolorów jest zupełnie inna. Nerka wieczorową jest równie fajna, trochę trudniejsza, ale moim zdaniem warto mieć taką bardziej elegancją. 🙂
bardzo fajny tutorial ale oczywiście jak potrzebowałam na szybko uszyć to najpierw sprawdziłam czy nie ma instruktarzu jak ogarnąć sprawę na przepisnaszycie i jak tam znalazłam to już dalej nie grzebałam, a teraz sobie tak scrolluję co u Ciebie fajnego i widzę że też nerkę można znaleźć, ja dzień przed wyjazdem zauważyłam oczywiście że nie mam nic poręcznego żeby wrzucić tylko telefon, portfel i chusteczki a po co kupować jak samej można zrobić, mam nie tak kolorową jak Twoja a czarno-brązową bo chciałam żeby do wszystkiego pasowała i spełnia swoją rolę rzeczywiście
To następnym razem zapraszamy od razu do nas. 🙂 Nerki są bardzo wygodne, idealne na wyjazd. 🙂
Przymierzam się do uszycia nerki z tego tutorialu. Materiał już zamówiłam i wybrałam tkaninę wodoodporną poliestrową, a środek wigofil i tutaj moje pytanie…jakiej igły i nici powinnam do takiego typu materiału użyć? Dopiero rozpoczynam przygodę z szyciem i póki co bazowałam głównie na dzianinach. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)
Witam, jeśli igły są dobrej jakości to uniwersalne bez problemu poradzą sobie z tkaniną wodoodporną (przy problemach można użyć igły do skór czyli tnącej, ale przypuszczam, że nie będzie takiej potrzeby). Wigofil szyjemy też igłą uniwersalną. Proponuje wyposażyć się w zestawi igieł o różnej grubości, wigofil szyjemy np. 70 (bo jest cienki, delikatny) a tkaninę wodoodporną 80 lub 90 przy grubszej tkaninie (igły uniwersalne JANOME, Schmetz; igły do skór JANOME, Schmetz). powodzenia 🙂
Ja także podpinam się pod nerke bardziej elegancką! Natomiast zacznę juz między czasie robić tą wersję sportową. Dobrze ze powstaje taki blog! Bardzo za to dziękuję bo wtedy wszystko jest trochę jakby prostsze i bardziej motywujące. A najgorsze jak masz osoby w około które cię dołują, że to trudne na co się porywasz. …
Nauczyć szyć można się tylko przez praktykę, nie ma innej opcji. 🙂
Już wiem co zrobię mamie na Dzień Matki! :3
Super pomysł!
Dzięki za inspirację – uszyłam nerkę wg wzoru
proszę bardzo 🙂
Dzięki, właśnie tego było mi potrzeba. Uszyłam ze starej, popsutej, wodoodpornej torby , zielona w białe kropki.PIĘKNA 🙂
Super, tym bardziej że powstał produkt z recyklingu!
Uwielbiam Pani pomysły i sposób tłumaczenia!! dziękuję!!
ale miły komentarz :))))
W związku z tym, że właśnie kończę piątą nerkę z tego tutorialu, wypadałoby podziękować.
Bardzo dziękuję! Za każdym razem muszę zerknąć, co do czego ma pasować, więc często zaglądam. 🙂
Aż pięć już powstało, super!
Zapraszamy do nas jak najczęściej. 🙂
I mnie się udało uszyć z wykroju nerkę, trochę jednak pokombinowałam i dodałam podszewkę z kieszonką 😉 Dzięki za wpis!
Super!! Kolejna szczęśliwa posiadaczka nerki. 🙂
Tyle lat wszyscy szyja z tego tutka a ja sierota nie rozumiem- co się stało z ta wewnętrzna warstwa materiału? Wycięte z niej elementy są po prostu przylozone cały czas do warstwy zewnętrznej i szyjemy wszystko na raz ?
To zależy z którą, np.: „Teraz doszyjemy dół nerki (linia łączenia oznaczona „A”).”- tutaj do linii A z obu stron dołożone są elementy. To jakby pomiędzy dwa elementy zwrócone do siebie prawymi stronami umieścić część nerki z zamkiem. Dzięki takiemu ułożeniu szew będzie w środku, pomiędzy warstwami. Ta technika jest najczęstsza. Inną sytuację mamy w ostatnie fazie szycia nerki, mam na myśli jej tył. Tam wystarczy ten duży element przyłożyć i do przyszyć, a szew wykończyć lamówką. Jak będziesz miała jeszcze pytania to możesz mi podesłać zdjęcia obrazujące na jakim jesteś etapie na maila e.szafranek@eti.com.pl i pomogę. Powodzenia 🙂
witam, uszylam nerkę z waszego tutorialu niestety cos mi nie poszlo i troszke zmodyfikowalam bo oczywiscie niedoczytalam 😉 ale bede probowala dalej az dojde do perfekcji, do zdj. z nerka ktora uszylam dodałam opis skad brałam wykroj mam nadzieje ze moge 🙂
No jasne! Dzięki za informację, trzymamy kciuki za kolejne projekty!
Hej, mam i ja! Trochę było plucia, ale generalnie instrukcja jest jasna. Wielkie dzięki. Z Wami się jeszcze nigdy nie zawiodłam !
Nie umiem wstawić zdjęcia, wiec daje link do fb, mam nadzieje ze to ok.
https://m.facebook.com/agatascraft/
Dzięki za komentarz i super, że pochwaliłaś się swoją nową nerką. 🙂
Polecamy się na przyszłość. 🙂