Stopka do naszywania aplikacji (Janome 820815002, chwytacz rotacyjny) – Jak używać?

Jeśli pracujesz z aplikacjami to naprawdę docenisz zalety tej stopki. Po pierwsze dzięki specjalnie wyprofilowanemu przodowi stopki bardzo łatwo jest manewrować pod stopką tkaniną w każdym kierunku.

Po drugie stopka w całości została wykonana z wysokiej klasy przeźroczystego plastiku, dzięki czemu umożliwia dobrą widoczność krawędzi naszywanych elementów.

Dodatkowo spód stopki został tak opracowany, aby stopka bez przeszkód przesuwała się po nierównościach powstającej aplikacji oraz powstałym podczas szycia często wypukłym ściegu, czyli ułatwi płynne podawanie tkaniny podczas naszywania aplikacji.

Wszystko to sprawia, że stopka umożliwi nam precyzyjne naszycie nawet bardzo skomplikowanych kształtów aplikacji.

Szycie:

Po wybraniu wzoru do naszycia i tkanin, z których chcemy wykonać aplikację przechodzimy do podklejenia tkanin od lewej strony flizeliną (zabezpieczy to krawędzie tkanin przed ich strzępieniem się), dopiero na tym etapie wycinamy elementy według wzoru. Dodatkowo tkaninę, na którą będziemy naszywać aplikację podklejamy flizeliną od lewej strony, dzięki czemu tkanina ta nie ściągnie się podczas naszywania aplikacji.

Zwróć uwagę, że sposób montażu stopki do aplikacji przy maszynie jest nieco inny niż przy standardowej stopce. Najpierw należy zamontować tylni bolec stopki na tyle uchwytu szybkomocującego.

Następnie opuszczamy uchwyt szybkomocujący (mechanizm opuszczania stopki) w celu zatrzaśnięcia się stopki na uchwycie (patrz zdjęcia poniżej).

Dodatkowo przy naszywaniu aplikacji warto zmniejszyć docisk stopki. Zbyt duży może powodować rozciąganie się oraz przesuwanie naszywanej warstwy tkaniny. Na tym etapie wybieramy również ścieg, jego długość oraz szerokość. Zachęcam do zrobienia próby na łatce tkaniny i w razie potrzeby o dostosowanie ustawień.

Ustalamy kolejność naszywania aplikacji, rozpoczynamy od mniejszych elementów, które mogą być w całości naszyte na większe. Następnie naszywamy aplikację na tkaninę bazową pamiętając o zachowaniu odpowiedniej kolejności tzn. rozpoczynamy od elementów będących na spodzie i kolejno przechodzimy do tych, które znajdują się na warstwie wyżej.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 820815002
Janome  202086002 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Opinie, komentarze (7):

 1. aga pisze:

  Czy ta stopka pasuje do maszyny Łucznik „Milena 419” Proszę o odpowiedź na maila

 2. Ewa pisze:

  Witam serdecznie
  Jaki ścieg był tu użyty?:)

 3. kasia pisze:

  Czy wiesz moze czy ta stopka pasuje do starego typu maszyny Singer 237

  • Eti Blogerzy pisze:

   Aby móc właściwie zamontować tą stopkę potrzebny jest oryginalny uchwyt (z informacji umieszczonych w internecie wynika, że będzie ona pasował do Pani modelu maszyny, jednak nie mogę tego fizycznie sprawdzić). Reasumując, nie mam 100% pewności, że uchwyt i stopka będą pasować do wskazanego modelu maszyny. Może ktoś już w tym modelu testował nasz uchwyt Janome i upewni mnie, że on pasuje.

 4. marta pisze:

  czym sie rozni ta stopka od przezroczystej do sciegow dekoracyjnych? bo wydaje mi sie ze pod wzgl. uzytkowania roznicy nie bedzie,ale jaka jest Panstwa opinia? jestem ciekawa czy jest roznica

  • Eti Blogerzy pisze:

   Ma Pani na myśli stopkę do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych – Janome 822804129 i stopkę do aplikacji – Janome 820815002?
   Te dwie stopki są bardzo podobne do siebie, ale stopka do naszywania aplikacji jest typowo do naszywania aplikacji, która dzięki specjalnie dostosowanemu kształtowi bardzo płynnie umożliwia zmianę kierunku szycia co jest szczególnie przydatne na łukach i przy naszywaniu drobnych elementów. Dodatkowo ma mały wypukły znacznik, który wskazuje jak prowadzić krawędź aplikacji, aby ścieg tworzył się idealnie na jej krawędzi. Także naszywanie aplikacji tą stopką jest dużo łatwiejsze niż innymi stopkami.
   Natomiast stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych świetnie sprawdza się podczas naszywania ściegów ozdobnych (w sumie jest niezastąpiona). Naszywać aplikacje nią też można, ale nie jest tak wygodna jest stopka do naszywania aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *