Zestaw stopek do wszywania kordu i cieńkich wypustek Janome – Jak używać?

.

Za pomocą tych stopek możliwe jest tworzenie na tkaninach cienkich i średniej grubości „wypustek”/szczypanek. Najczęściej pojawiają się one w odzieży damskiej, dziecięcej lub występują w projektach home decor jako element dekoracyjny.

Rowki w stopkach mają różne głębokości, im większy rowek tym wypustka powstała na tkaninie będzie bardziej widoczna/wypukła. Na zdjęciu powyżej przedstawione są dwie stopki: płytsze rowki średnica 1,5 mm, głębsze rowki 2,5 mm.

Stopki te tworzą „wypustki” tylko w połączeniu z igłą podwójną oraz ze zwiększonym naprężeniem nitki górnej. Efekt ostateczny zależy od właściwości tkaniny, którą szyjemy. Igły podwójne występują w różnych rozstawach i mają różne przeznaczenie, naszą ofertę igieł znajdziesz tu.

Szycie:
1. Wybieramy ścieg prosty przy maszynie, ustawiamy jego długość na 2-2,5 mm.

2. Montujemy stopkę do wszywania kordu/wypustek.

3. Wstawiamy igłę podwójną. Rozstaw igieł musi być dostosowany do średnicy rowka pod stopką. Jeśli używamy kordu/sznurka to jego średnica musi również odpowiadać rowkom w stopce.
Nawlekamy maszynę, w tym celu należy zamontować przy maszynie dodatkowy trzpień na szpulkę. Uwaga przy igle podwójnej nie można korzystać z automatycznego nawlekania nitki!

4. Naciąg nitki górnej powinien być większy od standardowego, dostosowujemy go w zależności od rodzaju tkaniny oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Im większy naciąg nitki górnej tym wypustka bardziej wystająca. Wykonaj próbę na łatce tkaniny.

5. Na tkaninie w miejscu gdzie ma powstać pierwsza wypustka rysujemy linię.

6. Jeśli chcemy, aby efekt był maksymalnie widoczny (wypukły) wkładamy pod stopkę do rowka np. kord/sznurek, tak aby znalazł się on po środku między igłami oraz w środkowym rowku stopki. W trakcie szycia należy przytrzymać kord, tak aby leżał prosto pod stopką.

7. Aby uszyć kolejną wypustkę, która będzie równoległą do powstałej wcześniej, wystarczy umieścić poprzednio odszytą wypustkę w rowku stopki. W ten sposób poprzednia wypustka będzie stanowiła dla nas prowadnik. Na spodzie stopki mamy do dyspozycji kilka rowków, dzięki czemu możemy wybrać jaki odstęp nas interesuje. Jeśli stopka nie daje odstępu tak dużego jak nas interesuje to można wykorzystać prowadnik z zestawu maszyny.

Przykład wypustek/szczypanek przeszytych pod różnym kątem.

Przykład wypustek/szczypanek wykonanych w różnych odległościach z wykorzystaniem sznurka różnej średnicy.

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200317009 – zestaw dwóch stopek (wgłębienia na 5 grubszych wypustek oraz 7 cieńszych)
Janome 202094003 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm (wgłębienia na 7 cieńszych wypustek)
Janome 202093002 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm (wgłębienia na 5 grubszych wypustek)

W ofercie posiadamy również stopkę pasująca do maszyn z chwytaczem wahadłowym. Stopka ta posiada na spodzie rowki o średnicy 1 mm.
– Janome 200328003

Stopki te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

Stopki do owerloków:
Janome 200802006
Janome 200802202
Janome 200804008
Janome  200804101

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Igły do ściegów ozdobnych (podwójna, potrójna, ze skrzydełkiem) | eti-blog

[…] Tworzenie szczypanek: Przy szyciu specjalistycznymi stopkami np.: kordu i cienkich wypustek, aby uzyskać efekt wypukłości konieczne jest wykorzystanie również igły podwójnej. Tu dla odmiany należy zwiększyć naciąg nitki górnej, musi on być większy od standardowego. Poniżej efekt pracy tą igłą. Jeśli technika ta was zaciekawiła, szczegóły znajdziecie tutaj. […]