Zestaw stopek do naszywania koralików i pereł (Janome 200321006)- jak używać?

Ozdabianie koralikami wbrew pozorom nie musi być zajęciem bardzo pracochłonnym. Proponujemy wykorzystać do tego celu specjalne stopki i maszynę do szycia, a cała operacja zajmie tylko moment.

Ważne! Za pomocą stopek z zestawu możemy przyszywać koraliki czy perły znajdujące się na sznurku. Jeśli nie udało nam się zakupić odpowiednich koralików, wystarczy wybrać koraliki luzem (zdecydowanie większy wybór) i samemu nawlec je na sznurek.

Nasz zestaw zawiera dwie stopki, jedną do koralików o średnicy 2 mm, a drugą do koralików o średnicy od 2,5 mm do 4 mm.

Koraliki przyszywamy ściegiem zyg-zak lub innym z kategorii ściegów ozdobnych. Jeden ścieg powinien łapać jeden koralik, należy więc dostosować długość ściegu do wielkości koralika. Szerokość ściegu również będzie miała znaczenie i wpłynie na widoczność ściegu na prawej stronie, zachęcam więc do eksperymentowania z ustawieniem różnej szerokości ściegu.

Szycie:

1. Wybieramy odpowiedni ścieg np.: zyg-zak. Musimy wykonać próbę na łatce tkaniny, aby właściwie dobrać ustawienia maszyny do wielkości koralików.
2. Kładziemy na tkaninie sznurek z koralikami i opuszczamy stopkę, aby koraliki znalazły się w rowku pod stopką.
3. Wykonujemy mocowanie, aby przytrzymać koraliki. Następnie rozpoczynamy szycie i wykonujemy korektę ustawień ściegu jeśli to konieczne (długości/szerokości).
4. Jeśli ustawienia są prawidłowe to możemy rozpocząć szycie w zaplanowanym miejscu.

Poniżej przykłady przyszycia koralików różnymi ściegami oraz z różnymi ustawieniami. Zdjęcie nr 1 (ścieg zyg-zak) konieczna jest korekta ustawienia szerokości ściegu (zbyt szeroki), po korekcie ścieg staje się prawie niewidoczny, zdjęcie nr 2. Na zdjęciu nr 3 koraliki przyszyte innym ściegiem.

Koraliki można również przyszywać bezpośrednio do krawędzi wyrobu.

Stopka pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
Janome 200321006 – zestaw dwóch stopek do naszywania koralików i pereł
Janome 202098007– pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm (umożliwia naszywanie koralików o średnicy od 2.5 mm do 4 mm)
Janome 202097006– pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm (umożliwia naszywanie koralików o średnicy do 2 mm)

Stopkę te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o