Stopka z centralnym prowadnikiem do szycia w szwie (Janome 200341002)- Jak używać?

.Stopka ta jest przydatnym narzędziem do pracy dla osób ozdabiających wyroby w szwach, idealnie nadaje się również do łączeniu dwóch warstw tkanin na styk lub na zakładkę.

Prowadnik przy tej stopce jest nisko osadzony, jednocześnie bardzo sprężysty, dzięki czemu dobrze dostosowuje się do grubości szytych warstw, gwarantując nam łatwe prowadzenie stopki w szwie lub przy krawędzi tkaniny.

Poniżej kilka przykład wykorzystywania ww. stopki:
1. Dwie tkaniny połączone, a następnie po rozprasowaniu szwu przeszyte ściegiem ozdobnym wykorzystywane np. przy patchworku. Takie zszycie daje nam również zwiększoną wytrzymałość szwu.

2. Łączenie tkanin ściegiem ozdobnym na styk (nie były wcześniej połączone, podczas szycia warstwy należy dosuwać do prowadnika z obustronny).

3. Tkaniny połączone, a następnie przeszyte ściegiem stębnowy igłą podwójną, często wykorzystywana przy ozdabianiu odzieży oraz przy patchworku.

4. Łączenie dwóch tkanin na zakładkę, wykorzystywane przy szyciu odzieży np.: jeansów.

Szycie:
1. Montujemy stopkę z centralnym prowadnikiem przy maszynie.

2. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać łączymy tkaniny lub je przygotowujemy do połączenia przez zaprasowanie. Wsuwamy je pod stopkę, tak aby prowadnik był umieszczony w szwie lub na krawędzi złożenia tkaniny/tkanin.

3. Dostosowujemy ustawienia maszyny tj.: rodzaj ściegu, długość oraz szerokość, a następnie szyjemy. Prowadnik bardzo ładnie „trzyma” się w szwie, a złożoną tkaninę dobrze prowadzi się przy prowadniku, dzięki czemu efekt końcowy w obu przypadkach jest bardzo estetyczny.

Poniżej przykład wykorzystania stopki z centralnym prowadnikiem na uszytym „piórniku”- przestębnowanie lamówki.

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
– Janome 200341002
Janome 202087003 – pasuje do maszyn do szycia z szerokością ściegu 9 mm

Stopki te możesz używać zarówno w nowszych modelach maszyn jak i w starszych, a wszystko to za sprawą Systemu Matic, który umożliwia szybką wymianę stopek.
Uchwyt do maszyny Systemu Matic, który może być w zestawie z maszyną lub można się w niego dodatkowo zaopatrzyć:
typ niski -model pasujący do większości maszyn do szycia (Łucznik klasa 800, Janome, Brother, Toyota, Huskystar, Redstar, Pfaff, Singer, Bernina Bernette, Jaguar oraz wszystkie nowe modele Łucznika, które mają w nazwie imiona np.: Gosia, Lidia, Diana)
typ wysoki -model pasujący do starszych typów domowych maszyn do szycia (np. Łucznik klasa 400, 700, 2000)

Stopka pasująca do maszyny JANOME COVERPRO:
Janome 795819108

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

 

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o