Stopka do obszywania długich dziurek (JANOME 820801016) – Jak używać?

eti-blog-o-szyciu-stopka-do-dziurki-dowolnej-dlugosci

Najczęściej dziurki są długości do 2,5 cm i właśnie do tej długości standardowe stopki pozwalają wykonać nam obrębianie dziurki. A co w przypadku, gdy szyjemy np. płaszcz który będzie miał doszyte duże guzki, których obwód jest większy niż długość standardowej dziurki? Wtedy na pomoc przychodzi nam stopka do obszywania długich dziurek.

Dziurka dłuższe niż 2,5 cm:

Na tkaninie rysujemy długość dziurki jaką chcemy uzyskać. Następnie montujemy stopkę specjalną do długich dziurek i postępujemy tak, samo jak w przypadku automatycznego obszywania dziurki, z małym wyjątkiem. Należy samemu nacisnąć na dźwignię obrzucania dziurki w momencie, gdy chcemy zmienić kierunek szycia (przy stopce do automatycznego obrzucania dziurki dźwignia dziurki jest przez nią naciskana automatycznie).

W rozbudowanych modelach maszyn takich jak np.: JANOME MC8900QCP SE została wprowadzona dodatkowa funkcja, przy wyborze ściegu dziurki MEN nie ma konieczności naciskania na dźwigni, a zmianę kierunku wymuszamy przez naciśnięcie przycisku mocowania, który znajduje się w wygodnym miejscu na obudowie maszyny.

Szycie wzmocnionej dziurki z kordu.
Postępujemy tak samo jak przy standardowym obrzucaniu dziurki, należy jedynie w fazie przed rozpoczęciem szycia zahaczyć kord o wystający bolec na tyle stopki, przeprowadzić go dalej w kierunku do siebie i zawiązać na bolcu z przodu stopki. Teraz możemy wykonać obszycie dziurki. Po zakończeniu szycia przeciągamy końce kord na lewą stronę tkaniny, następnie ciągniemy za końce kordu w celu zlikwidowania luzów i zabezpieczamy ich końce.

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem rotacyjnym:
Janome 820801016- stopka do dziurek dowolnej długości
– Janome 753801004- stopka do dziurki automatycznej

Stopki pasujące do maszyny z chwytaczem wahadłowym:
– Janome 200123006- stopka do dziurki półautomatycznej

Uniwersalna:
– Eti 053 – stopka do dziurki półautomatycznej

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o