Podajnik taśmy do owerloków ze stopką (Janome 200204208). Jak używać?

Podajnik taśmy znakomicie sprawdza się podczas szycia odzieży z dzianiny, gdy musimy  zabezpieczyć szwy przed rozciąganiem. Stopka i podajnik przystosowane są do taśmy stabilnej jak i elastycznej o szerokości 4-8 mm.

Dodatkowo doskonale nadaje się do wszywania np. sznurka.

Montaż:
1. Odkręcamy śrubkę na tyle maszyny.
2. Montujemy podajnik do taśmy i przykręcamy go śrubką jak na zdjęciu poniżej.


3. Nawijamy taśmę na koło podajnika (wprowadzamy krawędź taśmy do otworu na boku koła, przytrzymujemy ją i kręcimy w kierunku przeciwnym do kierunku wskazówek zegara). Taśma, aby była płynnie podawana podczas szycia musi być nawinięta we właściwą stronę!


4. Przy maszynie montujemy stopkę do wszywania taśmy.
5. Opuszczamy górny nóż (nie wyłączamy).
6.Wprowadzamy taśmę do prowadnika poniżej koła, na które nawinęliśmy taśmę. Następnie umieszczamy taśmę w rowku w stopce, dosuwając ją do prawej krawędzi stopki (patrz zdjęcie poniżej), a następnie przeciągamy ją pod stopką tak, aby wystawała trochę za nią.
Na zdjęciu poniżej zaznaczyłam dwa elementy stopki, do których należy dosunąć taśmę. Jeden prowadnik dotyczy taśmy podawanej bezpośrednio z koła podajnika, kolejny zaś prowadzi taśmę, którą przytrzymujemy palcami (zdjęcie na dole strony).


7. Podnosimy górny nóż.
8. Wkładamy tkaninę pod stopkę.
9. Likwidujemy luz na kole podajnika taśmy poprzez przekręcenie go. Jeśli tasiemka nie ma maksymalnej szerokości to przytrzymaj ją delikatnie do prawej części prowadnika stopki, patrz zdjęcie poniżej. Jeśli jest maksymalnej szerokości to drugi prowadnik na stopce poprowadzi ją płynnie.


10. Rozpoczynamy szycie powoli.

Podajnik i stopka pasują do owerloków Janome: 184D, 204D, 534D, 634D, 734D, 744D
– Janome 200204208
– Janome 200234104 (podajnik i stopka znajdują się również w zestawie)

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o