O nas

Historia firmy

Historia firmy New Home

W 1867 roku William Barker i Andrew J.Clark rozpoczęli produkcję maszyn do szycia o nazwie „New England Single Thread Hand Sewing Machine” w miejscowości Orange w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. W 1882 roku firma zmieniła nazwę na New Home. Nazwa wywodzi się od dwóch modeli maszyn „New England” i „Home Shuttle”. W 1960 roku po 93 letnim istnieniu firmy obecni właściciele podjęli rozmowy na temat sprzedaży swojej firmy. Nowym właścicielem firmy „New Home” została firma japońska Janome Sewing Machine Company z Tokio.

Historia firmy Janome

W języku japońskim słowo Janome (Ja-No-me) znaczy oko węża. Przedsiębiorstwo uzyskało taką nazwę w 1920 roku, kiedy japoński pionier produkcji maszyn do szycia Yosaku Ose wynalazł metalową szpulkę, zastępując tradycyjnie używany na tamte czasy system czółenkowy. Nowy wygląd szpulki przypominał Japończykom oko węża, stąd też nazwa Janome. Nowatorskie rozwiązanie wyrobiło przedsiębiorstwu dobrą markę i Janome od tamtego momentu jest czołowym producentem domowych maszyn do szycia na świecie. Proces produkcji wykonywany jest przez roboty wysokiej precyzji, co uczyniło z firmy potentata w produkcji domowych maszyn do szycia na świecie. W 1979 roku wykorzystując swoją najnowocześniejszą technologię produkcyjną firma Janome wprowadziła na rynek światowy pierwszą komputerową domową maszynę do szycia „Memory 7”. Dzisiaj nasze komputerowe maszyny „Memory Craft” wyróżniają się łatwą obsługą, precyzją szycia i wysoką jakością haftu.

Poprzez niezawodność i jakość swoich maszyn firma Janome stała się największym producentem domowych maszyn na świecie. Produkując dla siebie i innych znanych marek osiągnęła sprzedaż w 2002 roku w wysokości 40 milionów sztuk. W chwili obecnej firma Janome sprzedaje rocznie 1 800 000 sztuk, co daje jej również pierwsze miejsce w świecie.

Wyroby firmy Janome znane są na całym świecie z jakości i precyzji wykonania, co przekłada się na bezawaryjną, płynną i komfortową pracę.

    Firma produkuje swoje wyroby w 3 krajach:
  • w Japonii
  • w Tajwanie
  • w Tajlandii

 

Wszystkie fabryki posiadają certyfikaty jakości ISO 9002, dodatkowo fabryki w Japonii i Tajwanie posiadają obecnie najwyższy certyfikat jakości ISO 14001.
Każda maszyna przed opuszczeniem fabryki jest sprawdzana pod względem jakości szycia, głośności pracy oraz poziomu wibracji.