Maszyna do szycia – którą wybrać, jaką kupić?

Bardzo często spotykamy się z zapytaniem klientów:

Maszyna do szycia- którą wybrać, jaką kupić? Pytanie z pozoru proste, no bo jaką? Oczywiście, że dobrą.
Ale co zrobić, jeśli wszyscy sprzedawcy twierdzą, że każda jedna jest dobra…
No tak. Postaramy się Wam odrobinę pomóc.

MASZYNA DO SZYCIA

Najprościej podzielić maszyny do szycia na mechaniczne i komputerowe.

 

CHWYTACZ

Mechaniczne dzielą się na te z chwytaczem wahadłowym, jak i chwytaczem rotacyjnym. Komputerowe z reguły mają chwytacz rotacyjny.
Chwytacz wahadłowy funkcjonuje w maszynach do szycia od wielu lat, chwytacz rotacyjny to stosunkowo nowy wynalazek, który powstał wraz z rozwojem maszyn do szycia.

Nasza pierwsza rada: obsługa chwytacza rotacyjnego jest zdecydowanie łatwiejsza.

WYBÓR ŚCIEGÓW

W maszynach mechanicznych ściegi (programy) wybieramy za pomocą pokrętła, w komputerowych za pomocą przycisków (jak w nowoczesnym telefonie komórkowym).

SZYCIE

Maszyny mechaniczne uruchamia się tradycyjnie, za pomocą pedału i nim reguluje się prędkość szycia. Maszyny komputerowe można uruchamiać na dwa sposoby: tradycyjnie- pedałem, lub przyciskiem START/STOP (bardzo użyteczna funkcja). Dodatkowo w maszynach komputerowych można precyzyjnie ustawić ich maksymalną prędkość (przydaje się zwłaszcza początkującym).

Nasza druga rada: maszyny komputerowe obsługuje się szybciej, łatwiej i przyjemniej.

ILOŚĆ ŚCIEGÓW

Maszyny mechaniczne z reguły mają mniej ściegów (programów) w porównaniu z maszynami komputerowymi, co jednak wcale nie znaczy, że nie warto ich kupować.
Maszyny mechaniczne posiadają zazwyczaj wszystkie ściegi potrzebne do tzw. “zwykłego szycia”. Przewaga maszyn komputerowych w tym zakresie polega na tym, że zazwyczaj mają te same ściegi, co maszyny mechaniczne plus dodatkowo ściegi ozdobne (przydatne zwłaszcza kreatywnym hobbystom, którzy nie ograniczają się tylko to “zwykłego szycia”).
Panuje tutaj zasada: im wyższy model, tym więcej ściegów.

DODATKOWE FUNKCJE

Ryglowanie
Maszyny mechaniczne nie mają automatycznego ryglowania (zakańczania ściegów). Można to zrobić manualnie – szyjąc wprzód i wstecz. Maszyny komputerowe z reguły mają automatyczne ryglowanie (wystarczy nacisnąć przycisk i maszyna sama wykona rygiel – zakończy szycie zawiązując nici).

Pozycjonowanie igły
Maszyny mechaniczne zatrzymują się w momencie, kiedy przestaniemy naciskać na pedał. Nie wiemy, zatem, w jakiej dokładnie pozycji będzie igła, gdy maszyna się zatrzyma.
W maszynach komputerowych możemy zdefiniować to, czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać w pozycji dolnej (wbita w materiał) czy też ma być na górze. To bardzo przydatna funkcja zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zmienić kierunek szycia nie gubiąc ściegów.

Zakańczanie ściegów ozdobnych
Maszyny komputerowa mają rozbudowane ściegi ozdobne. Często są to niemal rysunki. Ważne jest, żeby “doszyć” każdy ścieg do końca, dlatego maszyny te mają specjalną funkcje zakańczania każdego wzoru (w praktyce oznacza to, że łatwo i precyzyjnie możemy skończyć szycie ciągu ściegów ozdobnych całym wzorem, a nie wzorem doszytym do połowy).

Automatyczne (lub manualne) obcinanie nici
Szyjąc maszyną mechaniczną sami obcinamy nitkę po zakończeniu szwu (szycia). Maszyna ma wbudowany nożyk na obudowie, żeby czynność ta poszła szybko i sprawnie.
Najnowsze maszyny komputerowe oprócz tego, że też mają nożyk na obudowie, dodatkowo posiadają jeszcze wygodniejsze rozwiązanie, zaczerpnięte z maszyn przemysłowych- automat do obcinania nici po zakończeniu szwu (szycia). Działa to w ten sposób, że gdy zakończymy szyć odcinek szwów, maszyna sama obetnie nici (górną i dolną, zrobi to pod materiałem, w taki sposób, że na wierzchu wszystko wygląda perfekcyjnie). Dodatkowo funkcję tą można programować  (włączać i wyłączać). Dopóki funkcji tej nie znaliśmy nie zdawaliśmy sobie sprawy jak jest użyteczna i jak bardzo skraca czas szycia.

Budowa transportera (ząbków)
Maszyny mechaniczne posiadają mniej ząbków transportujących materiał niż maszyny komputerowe. Wpływa to na płynność podawania materiałów oraz na precyzje szycia.
Transporter w maszynach mechanicznych ma 4-5 ząbków, a w komputerowych zazwyczaj 7 ząbków (7-płozowy transporter).

Szerokość i długość ściegów
Bardzo istotny fakt. Maszyny mechaniczne mają z reguły maksymalną szerokość ściegów wynoszącą 5 mm, maszyny komputerowe z reguły 7 mm, a te najwyższej klasy aż 9 mm!
Ściegi ozdobne lepiej wyglądają jak są szersze, są wtedy czytelniejsze, zwłaszcza, gdy zastosujemy jakąś fantazyjną nitkę… warto o tym pamiętać już przy wyborze maszyny.
Na pierwszy rzut oka funkcji tej nie widać, jednak później może się okazać widoczna aż nadto. Ma to również wpływ na to, jak szeroką igłę podwójną będziemy mogli zastosować w swojej maszynie (szerokość- rozstaw igieł podwójnych to 2, 4, 6 lub 8 mm).
Jeśli chodzi o długość ściegów, przeważnie maszyny mechaniczne, jak i komputerowe mogą szyć ściegi o długości 4 lub 5 mm. Naszym zdaniem różnice te nie są tak istotne jak  w przypadku szerokości ściegów.

Automatyczny nawlekacz
Dziś prawie wszystkie modele maszyn mechanicznych i komputerowych posiadają automatyczny nawlekacz igły. Tylko modele naprawdę podstawowe nie mają tego rozwiązania. Oczywiście o wiele łatwiej jest nawlec maszynę z wbudowanym nawlekaczem, niż taką bez nawlekacza.

Automatyczne obszywanie dziurek na wymiar guzika
Kolejna fajna funkcja. Najprostsze maszyny mechaniczne posiadają funkcje półautomatycznego obszycia dziurki, a maszyny mechaniczne wyższej klasy posiadają już automat, który obszywa dziurkę w jednym cyklu, sam. Wystarczy, że włożymy guzik w stopkę i naciśniemy na pedał.
Maszyny komputerowe oczywiście też to potrafią. Dodatkowo mają kilka, a nawet kilkanaście wzorów dziurek (np. z oczkiem, bieliźniana, zaokrąglona, itp).

Wbudowane czcionki do wyszywania- Alfabet(y)
To funkcja zarezerwowana tylko do maszyn komputerowych i to najczęściej tych wyższej klasy. Warto też pamiętać, że czcionki (napisy) wyszywane przez maszyny z szerokością ściegów 7 mm lub 9 mm będą ładniej “pisały” po tkaninach, niż te z szerokością ściegów wynoszącą 5 mm. Szerokość ściegów to w tym wypadku wysokość liter. Bardzo ważne jest, żeby w czcionkach były polskie znaki, takie jak ą, ć, ę, ś, itp.
Po co nam, bowiem literki jak nie możemy napisać Róża czy Błażej…

Wbudowana pamięć kombinacji ściegów, tekstów
Kolejna funkcja zarezerwowana dla zaawansowanych maszyn komputerowych to pamięć kombinacji ściegów (odcinków) czy wyrazów (imion), a nawet zdań. Bardzo łatwo i szybko można otworzyć wcześniej zapisane kombinacje i od razu je szyć (zawsze wyglądają tak samo- szczególnie ważne, gdy szyjemy coś powtarzalnego).

Regulowany docisk stopki
Następna ważna funkcja. Szyjąc delikatne materiały najczęściej musimy zmniejszyć docisk stopki, warto by w naszej maszynie było to możliwe.

Nasza trzecia rada- warto się zastanowić na początku, do czego chcę wykorzystać w przyszłości swoją maszynę do szycia (zwykłe szycie, szycie ozdobne, home decor, szycie dla dzieci, itp.) To pomoże nam wybrać funkcję, które będą nam niezbędne podczas szycia. Jeśli zdefiniujemy to na początku, maszyna da nam prawdziwą radość szycia.

Żeby łatwiej porównać maszyny do szycia pod względem posiadanych funkcji przygotowaliśmy tabele porównawcze: http://eti.com.pl/Porownanie-maszyn-do-szycia-owerlokow-i-hafciarek-Janome.html

Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące maszyn do szycia, ich wyboru, funkcji, etc. W naszym salonie firmowym można wypróbować wszystkie modele maszyn z naszej oferty.
Zdajemy sobie sprawę, że Wasz budżet przygotowany na zakup maszyny nie zawsze pozwala na zakup wybranej maszyny do szycia, dlatego współpracujemy z firmą Żagiel, która udostępnia sprzedaż ratalną.

http://www.zagiel.com.pl/

 

tagi:

78
Dodaj komentarz

39 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania

Jaka maszynę wybrać dla osoby początkującej? Chciałabym szyć na potrzeby domowe; kocyki, pościel, przytulanki. Mogę wydać do 900 zł ale może wolałabym trochę mniej. Proszę o radę.

jaka maszyne wybrac

mam pytanie jestem z zawodu krawcową tz. szyłam w szwalni dobre 10 lat w domu mam maszyne 20 letnia i mam zamiar kupić coś nowszego.I teraz mam kupic kolejna
„domówkę” czy juz taka przemysłówkę .mam ochote na przemysłówke ale czy sie opłaca ? pózniej musze zakupic overlok, ale jak patrze na te wasze to tez mi sie podobają .Co mam zrobić? ?mam metlki w głowie.proszę o rade.

Karolina Sacharczuk

Witam

Szukam komputerowej maszyny do szycia z wszystkimi dodatkami ułatwiającymi szycie czyli obcinanie nitki, ustawienie igły, automatyczny rygiel, ustawienie docisku stopki itp. Posiadającej fajne ściegi dekoracyjne zwłaszcza takie dla dzieci np. Samolocik, samochodzik itp. Oraz alfabet najlepiej z opcją pisma ręcznego.
Najbardziej jednak proszę o informacje która z maszyn poradzi sobie bez problemu z szyciem grubszych materiałów jak dżins, filc czy wlano bawełna łączona z elastanem.
Pozdrawiam

Karolina Sacharczuk

Karolina Sacharczuk

Bardzo dziękuje za pomoc

Ela

Dzień dobry, poszukuje komputerowej maszyny do szycia z wszystkimi pomocnymi funkcjami, automatyczne obcinanie nitki, regulacja nacisku stopki, ustawianie igły, automatyczne wykończenie ściegu itp. Maszyna miała by posłużyć do szycia i wykańczania delikatnych i cienkich materiałów ( główne jej zastosowanie w szyciu bielizny ) Proszę o poradę 🙂

Agnieszka

Mam pytanie i ja również, chciałabym kupić sobie pierwszą maszynę 🙂 i jestem totalnie zielona… :/ Liczę na pomoc… Chciałabym szyć kocyki, poduszki, pościel, ubranka dla dzieci, zabawki, może coś do domu – jakieś torby, kosmetyczki, pokrowce itp. oczywiście przeróbki odzieży również wchodzą w grę tj, skracanie jeansów itd. Dlatego też zależy mi na mocnej maszynie, taka która zszyje wiele warstw materiału jak również jeans. Na pewno chciałabym aby maszyna była wyposażona w : automatyczny nawlekacz, ryglowanie (możliwość szycia wstecz), mechanizm docisku stopki, regulację długości i szerokości ściegów (5 mm lub więcej), ścieg owerlokowy i koniecznie do tkaniny dzianinowej, rozciągliwej,… Czytaj więcej »

Agnieszka

Którą z polecanych maszyn wybrałaby Pani osobiście? Bardzo proszę o informację na mojego e-maila co do zakupu na raty>>>

Aga 78

Witam serdecznie.Nie pierwsza i nie ostatnia zwracam sie z wielka prozba o pomoc exsperta od maszy Janome. mam przeznaczony budzet na zakup maszyny okolo 2500 ty zl,ale nie mam bladego pojecia jaka kupic. Wazna cecha maszyny ktora szukam jest szycie tkanin bardzo cienkich i delikatnych oraz tych grubszych jak tkaniny dzinsowe.Coprawda szyje przedewszystkim dla wlasnych potrzeb ale sa to roznego rodzaju rzeczy od ubranek dzieciecych,sukienek, spodni jensowych, plaszczy do zaslon, kolderek a nawet torebek itp.Mam maszyne, ale chce ja wymienic na lepsza a moj problem z wyborem maszyny polega na tym ze kiedys duzo szylam na maszynach przemyslowych a te… Czytaj więcej »

Aga 78

Pozdrawiam i witam ponownie . Bardzo dziekuje za odpowiedz lecz znowu mam pytanie. Niestety nie mam mozliwosci wyprobowac osobiscie maszyny, ktore biore pod uwage wiec zalezy mi na pani doswiadczeniu i opini. Czytam naprawde duzo na temat roznych modeli maszyn ale mam wrazenie ze wiekszosc tych maszyn jest przeznaczona do krawiectwa lekkiego i ewentualnie jakis przerubek ale gorzej radza sobie z szyciem spodni dzinsowych i plaszczy. Prosze nie mysl ze ja probuje negowac jakosci tych maszyn tylko mam ciagly niedosyt. Do tej pory szylam na bardzo starym modelu Lucznika i jestem w stanie wiele na nim zrobic ale przyszedl czas… Czytaj więcej »

Aga 78

DZIEKUJE BARDZO! To wiele dla mnie znaczy a przedewszystkim daje duzo do myslenia, wkoncu maszyne kupuje sie na lata. Zaluje tylko ze nie jest mi dane znalesc sie w waszym salonie firmowym to by byla wielka frajda wyprobowac kilka z nich! Jeszcze raz bardzo dziekuje i zycze milego dnia. Agnieszka W.

Adaśko

Witam, Chciałbym kupić żonie maszynę do szycia, ale kompletnie się nie znam na nich. Spodziewamy się dziecka, więc żona chce szyć ciuszki do małego, przydałaby się możliwość przeszycia jeansu, gdy się kupi zza długie spodnie. Wydaje mi się, że funkcja obszywania dziurki to fajna sprawa. Kolejna najistotniejsza sprawa to niezawodność i wytrzymałość. Chciałbym aby maszyna służyła mi długimi latami, bez konieczności zanoszenia jej do serwisu. Proszę przesłać jakieś konkretne modele, nie koniecznie muszą to być maszyny z firmy Janome, jest wiele firm na naszym rynku. Przy wyborze proszę też kierować się ceną, bo nie mam zbyt dużych nakładów finansowych, więc… Czytaj więcej »

Ewa

Dzień dobry, bardzo proszę o opinię na temat maszyny Janome 393. Uczę się szycia, szukam przyjaznej i solidnej maszyny do domowych robótek, myślę też o szyciu patchworków. Model, o który pytam, wydaje się mieć wszystkie potrzebne funkcje, polecane przez praktyków. Poza tym bardzo podoba mi się wizualnie.

Ewelina

Witam. W najbliższym czasie chciałabym kupić maszynę, ktora poradzi sobie z szyciem skór naturalnych. Czy któraś z domowych maszyn sobie z tym poradzi? Czy muszę zainwestować w maszynę przemysłową? Pozdrawiam serdecznie.

Ewelina

Bardzo dziękuję za szybką i bardzo pomocną odpowiedz :). Chyba zdecyduję się na kupno tej maszyny. A i na pewno będę zaglądać na wasz blog :). Pozdrawiam 🙂

Basia

Dzień dobry! Szukam maszyny do szycia do około 2000 zł, która sprosta takim zadaniom jak : szycie torebek (również z filcu), cieńkich materiałów (koszulowych), materiałów dresowych. Generalnie chodzi raczej o ogarniecie samych podstaw, więc nie bardzo wiem czy powinnam wybrać model mechaniczny czy komputerowy?

Basia

Dziękuję! Dziś byłam w lokalnym sklepie w Gdyni, gdzie mogłam porównać różne modele osobiście i wybór padł na janome easy jeans 🙂 w przyszłym tygodniu idę kupić, a za różnicę kwoty którą miałam przeznaczoną będzie cała wyprawka ze stopkami, nożyczkami itp 🙂

Zofia Magdalena

witam
z zamiłowania szyje,absolutny samouk ! Mam singerke ale marzy mi sie cos nowoczesnego.
Mieszkam w Szkocji i tutaj ceny dobrych maszyn to wydatek ok.1000funtów.Boję sie,że przy zakupie maszyny bedę miała tylko opis w jezyku ang. Tereaz jade na urlop do Polski.Czy możecie podpowiedzieć jaka warto zobaczyć maszyne w kraju ? bardzo prosze .pozdrawiam

Olka

Witam 🙂
I ja proszę o pomoc. Szyje dla siebie i rodziny, od cienkich bluzeczek po ubrania dżinsowe. Dlatego ważne jest dla mnie aby maszyna poradziła sobie z każdym materiałem, miała dobry jakościowo ścieg, bez problemu doszyła zamek czy zrobiła dziurkę na guzik 🙂 lubię korzystać też ze ściegów ozdobnych. Zamierzam też trochę poeksperymentować z szyciem podkładek na stół, obrusów czy może jakieś saszetki – nerki. Zastanawiam się nad DC7100, skyline S3 lub txl706. Którą by mi Pani doradziła? szyje wieczorami po pracy więc nie aż tak intensywnie 🙂

Olka

Tak właśnie się zastanawiałam czy komfort pracy tych maszyn z różnymi materiałami jest porównywalny. Jeżeli tak samo przez szew przejdzie mi DC7100 jak i skyline S3 – to jest to dla mnie cenna informacja 🙂

Olka

A czy do DC7100 można dokupić płytkę do ściegu prostego?

Dorcia

Witam,
Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa projektów, szczególnie książeczki edukacyjnej, maskotek, sukieneczek. Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z szyciem tylko nie wiem jaką maszynę wybrać aby poradziła sobie z grubym filcem czy cieniutkim materiałem bądź haftowaniem- ścieg zygzak, wszywaniem zamków, obszywaniem dziurek itd. Proszę o podanie modeli droższych i tańszych Czy stopki:
– lamownik,
-do wszywania koralików,
-do naszywania aplikacji, ściegów ozdobnych itp.
pasuje do każdego rodzaju maszyny Państwa firmy?

Dorcia

Tak miałam na myśli wyszywanie ściegami dekoracyjnymi 🙂
Serdecznie dziękuję za błyskawiczną i wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrwaiam 🙂

Jadwiga

Dzień dobry,
przymierzam się do kupna solidnej maszyny do częstego szycia i wybór zawęziłam do 4 modeli:
Skyline5, Skyline 7, MC6600P i MC8200QCP – jak dla mnie wadą MC6600P jest brak wolnego ramienia, ale pewnie zna Pani wszystkie te maszyny w praktyce i może jednak coś przemawia na korzyść MC6600P?
Będę wdzięczna za radę/ praktyczne porównanie – tabelkę zestawienia cech już chyba znam na pamięć 🙂 Chodzi mi o bardziej „praktyczne” spojrzenie jako że nie mam możliwość przetestować maszyny przed zakupem.
Dziękuję i pozdrawiam

Jadwiga

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź – trafioną w sendo i bardzo pomocną! 🙂

Kasia

Witam, przymierzam się do zakupu maszyny do szycia Janome , przeanalizowałam większość modeli mechanicznych ze wzmocnieniem czyli od modelu Janome Jubllee 60507 w górę. Wydaje mi się, że spełniają moje wymagania pod względem funkcji, ale który z nich będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o: częste szycie (w przyszłości może szycie chałupnicze lub małą pracownię z przeróbkami) szycie od cienkich materiałów np. firanek przez dzianinę po jenans np. podwijanie Jeansów (czyli np. 3 warstwy jensu i przeszycie po grubych bokach jeansów), szycie kurtki pikowanej, czasem ekoskóry (np. torebkę), czy sporadyczne szycie pokrowca na kanapę (np. materiał tapicerski) chodzi mi o moc… Czytaj więcej »

Kasia

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź tu na blogu, która pozwoliła mi podjąć ostateczna decyzję, a także za profesjonalną i konkretną informację jakiej udzielił mi Pan, bodajże Maciej przez telefon. Blog jest bardzo pomocny i ciekawy, informacje są świetnie zebrane i uporządkowane, szczególnie tabele porównawcze modeli maszyn są bardzo pomocne i „rozjaśniają zupełnie sytuację” :).
Polecam.
Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół Eti Radość Szycia 🙂

Karolina

Cześć, Chciałabym kupić maszynę do szycia z myślą o szyciu chałupniczym różnego rodzaju materiały od zwiewnych tkanin po naprawdę grube (torebki,płaszcze, kołderki dla dzieci), dobrą ale za rozsądną cenę. marzy mi się maszyna przemysłowa, jednak w domu mam za mało miejsca na taką maszynę:( dlatego wybór jest dla mnie trudny. zastanawiam się nad Janome920, jednak w tabeli porównawczej jest napisane że ma 21 programów, a w opisie już tylko 12…? wiec może Janome 415 (ze względu na wzmocnioną mechaniczna konstrukcję, oraz 17 programów)? mój budżet to około 1000, a na koniez zauważyłam, że żadna z tych maszyn nie ma regulowanego… Czytaj więcej »

Karolina

To może jednak Janome Jubile 60507?

t.renia

Dzień dobry!
Jestem osobą początkującą i planuje kupić maszynę do szycia. Chciałabym by maszyna szyła grube i cienkie materiały. Będzie używana do szycia ubrań, zasłon, zabawek, kocy , mat, a nawet chciałabym uszyć nią kombinezon na zimę dla dziecka lub płaszcz. Mogę w wydać do 1200 zł, choć wolałabym zamknąć się w 1000 zł. Ważne dla mnie jest jej żywotność. Chciałabym kupić maszynę na lata.

Gosia

Dzień dobry,
szyję od wielu lat, ale tylko na własne potrzeby. Przyszedł czas na wymianę maszyny. Docelowo chciałabym oprócz odzieży, móc szyć akcesoria dla psów (szelki, obroże, smycze, posłania itp) na większą skalę. Bardzo intryguje mnie maszyna JANOME TXL607. Możliwość wyszywania liter i cyferek jest jej dodatkowym atutem. Może jakiś jeszcze inny model Pani mi doradzi. Na maszynę mój budżet to maksymalnie 2500 – 2600 zł lub chętnie tańszą. Blog jest świetny, bardzo lubię tu zaglądać i w ogóle na stronę Eti. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Kasia

Witam, jestem absolutnym żółtodziobem, swoją przygodę z maszyna będę dopiero zaczynać. W planach mam szycie przede wszystkim torebek z korka i filcu. Jaka maszyna będzie odpowiednia i posłuży na długo?

Nataliaaa

Witam. Potrzebuję porady odnośnie zakupu maszyny do małej pracowni ,która będzie odpowiednia do szycia kocyków z bawelny i minky ,pościeli,wkladek do spacerówek,śpiworków itp rzeczy dla niemowląt. Napewno powinna miec mozliwosc szycia wstecz,regulowaną stópkę,automatyczne obszywanie dziurek,wolne ramię,podstawowe ściegi,cicha praca. Nie wiem która lepsza czy mechaniczna czy komputerowa.Zależy mi zeby była wytrzymała ponieważ będzie użytkowana codziennie. Cena do 1000 zł.Potrzebuję równiez opini odnośnie hafciarki janome mc500e czym się różni od mc400 e. Będzie wykorzystywana glównie do haftowania imion i małych aplikacji. Proszę o poradę☺

Michał

Witam,

Z żoną zamierzamy otworzyć punkt usług krawieckich i zdajemy sobie sprawę, że domowy „łucznik” tematu nie pociągnie. Proszę o podpowiedź za czym się rozglądać żeby 2 razy nie kupować. Z góry dzięki za pomoc.

Anna

Dzień dobry,
będę wdzięczna za pomoc przy wyborze maszyny mechanicznej z chwytaczem rotacyjnym. Ważne aby sprzęt był cichy, bezawaryjny, wytrzymały i o stosunkowo niewielkich gabarytach, w cenie do 1000 – góra 1400PLN. Używany do szycia chałupniczego, głównie akcesoriów dziecięcych, kilkuwarstwowych kocyków, śpiworków, etui, pokrowców. Automatyczne obszywanie dziurek i dobrze funkcjonujące ściegi elastyczne mile widziane. Czytając komentarze i porady zwróciłam uwagę na polecane do ww. celów Janome 725S, Janome 60507, Elna 320EX. Do tej pory miałam Singera 2822, maszyna mała i lekka, niestety zawodna i głośna (chwytacz wahadłowy). Co równie małego i wygodnego do przechowywania, ale o klasę wyżej polecacie?

Weronika

Dzień dobry, chciałabym rozpocząć przygodę z szyciem. Moją inspiracją jest mała córeczka, dla której chciałabym szyc książeczki sensorycznej, proste zabawki, czapki, kominy. Czy do takich zadań wystarczy Janome Juno E1015? Niestety na chwilę obecną mam mocno ograniczony budżet (max 400zl).

Weronika

Dzień dobry, chcę rozpocząć przygodę z szyciem. Moją inspiracją jest mała córeczka, dla której chciałabym szyc książeczki sensorycznej, proste zabawki, czapki, kominy. Czy do takich zadań wystarczy Janome Juno E1015? Niestety na dzień dzisiejszy mam ograniczony budżet (400zl).

Hania

Wita. Tak jak poprzednicy borykam się nad wyborem maszyny. Mam już typy ale wybór trudny. Proszę o poradę. Janome DM 7200, Elna 570ex, Juki HZL – G220 , Brother A150i PFFAF Passpotr 2,0. I tyle. Interesują mnie te wszystkie udoskonalenia w maszynach😊. Ścieg overlockowy( tak wiem to nie
To Samo). Ma służyć to wszelkiego rodzaju przeróbek domowych i szycia bluzek z dresówki czy dzianiny bawełnianej. Wszywanie zamków w spodniach dresowych ( taka potrzeba dla niepełnosprawnej wnuczki). Moja stara maszyna SInger przed sprzedażą dla Łucznika pożegnała się już z tym światem.🤭 Czas na nowy. I co tu wybrać ¿

KRZYSZTOF

Na dniach mam zamiar kupić swoja pierwsza maszynę do szycia i do wyboru mam trzy modele „Uten 2200”, „Brother JX17FE” oraz „Brother CS10”.
Na tą chwilę najbardziej myślę o zakupie tej elektronicznej „Brother CS10”.
Czy Waszym zdaniem to dobry wybór.

Małgorzata

Proszę mi poradzić w zakupie maszyny mechanicznej do szycia chałupniczego w domu. Potrzebuje maszyny o prędkości 1000 i wzwyż. Przeważnie są do 860. Dziękuję.