Przystawka do szycia okręgów Janome – Jak używać?

Dzięki przystawce możemy uzyskać na maszynie do szycia całkowicie nowy efekt – szycie po okręgu (przystawka ta umożliwi uzyskanie koła o średnicy od 8 cm do 26 cm).

Montaż przystawki przy maszynie.
Zdejmujemy osłonę bębenka, w tym miejscu będziemy montować przystawkę.

Najpierw zwalniamy blokadę, aby swobodnie przemieścić element przytrzymujący środek okręgu i odsuwamy go maksymalnie w lewo.

Teraz możemy umieścić przystawkę w miejscu, z którego zdjęliśmy osłonkę (najpierw umieszczamy jego lewą stronę, następnie zatrzaskujemy prawą- czyli standardowo jakbyśmy montowali osłonkę bębenka).

Następnie ustawiamy wielkość okręgu poprzez przestawienie elementu przytrzymującego środek okręgu do wybranej przez nas wielkości i blokujemy go zamykając blokadę.

Szyjąc z tą przystawką możemy wybrać dowolny ścieg. Do szycia można wykorzystać również igły podwójne czy potrójne.

Przy szyciu jeśli planujesz wykonać wszystkie koła z jednego środka nie wyjmuj tkaniny z pod maszyny, zwolnij tylko blokadę i przesuń prowadnik w zaplanowane miejsce, zamknij blokadę i szyj kolejne koło. Natomiast jeśli planujesz wykonać więcej okręgów w różnych miejscach przygotuj papierowy szablon, dzięki któremu będzie można wykonać koła w odpowiednich miejscach- patrz przykład poniżej.

Miejsce na tkaninie, w którym zamierzamy wykonywać koła należy najpierw odpowiednio przygotować. Zabezpieczamy tkaninę przed rozciąganiem się, a tym samym zniekształceniem koła, w tym celu podklejamy tkaninę np.: warstwą flizeliny proponuje  zastosować grubą lub wykorzystać dwie warstwy cienkiej, można też wykorzystać papier hafciarski i przykleić go do tkaniny za pomocą kleju tymczasowego.

Szycie:
Po przygotowaniu tkaniny należy nabić ją na bolec przystawki w miejscu planowanego środka okręgu, następnie na bolcu umieszczamy zatyczkę.

Wybieramy dowolny ścieg i rozpoczynamy szycie prowadząc tkaninę płynnie dookoła bolca prowadnika, cały czas sprawdzając czy tkanina leży płasko.

W przypadku, gdy początek i koniec okręgu nie zejdzie się idealnie, oznacza to, że tkanina w którymś momencie rozciągnęła się i należy ją wzmocnić dodatkową warstwą flizeliny.

Przystawka do szycia okręgów pasująca do maszyny Janome 525s, 626e, DC3030, DC4030, DC4100, MC5200, MC4900QC, MC9700:
– Janome 200024109

Przystawka do szycia okręgów pasująca do maszyny Janome 6019QC, 6125QC, 6260QC, XL601, DXL603, QXL605, TXL607, MC7700QCP, MC6600P, MC8200QC, MC8900QCP, a także do Janome MC11000 i MC12000.
– Janome 200304003

Przystawka do szycia okręgów pasująca do maszyny Janome DC6030, Jubilee 60809, DC7100 i maszyno – hafciarki Janome MC9900 i Janome MC15000 –  szerokość ściegu do 9mm:
– Janome 202135007

W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami „ETI – radość szycia” tel. 61 8420 330.

tagi:

Opinie, komentarze (17):

 1. gośka pisze:

  mam pytanie czy ta przystawka pasowałaby do maszyny Pfaff

  • Eti Blogerzy pisze:

   Chętnie to sprawdzimy, proszę przesłać mi na maila zdjęcie płytki od Pani maszyny, potrzebuje również wszystkie jej wymiary (nawet rozstaw ząbków) im więcej wymiarów tym większa szansa właściwego dopasowania przystawki. Mój mail: e.szafranek@eti.com.pl

 2. gośka pisze:

  tylko w mojej maszynie nie wkłada się bębenka od góry jak na pierwszym zdjęciu ale ok jak coś to prześlę na razie same zdjęcie może czas najwyższy zmienić maszynę 🙂

  • Eti Blogerzy pisze:

   Wkłada Pani szpulkę pionowo do bębenka, a następnie do maszyny? Jeżeli tak to ma Pani chwytacz wahadłowy i przystawka do szycia okręgów nie bedzie Pani pasowała. :/

 3. gośka pisze:

  tak właśnie myślałam ale dzięki przystawka świetna więc muszę pomyśleć o maszynie

 4. kiboko pisze:

  mam pytanie czy taka przystawka pasowałaby do Elny?

 5. kiboko pisze:

  dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂 zrobię zdjęcie i wyślę – pozdrawiam

 6. paula pisze:

  witam ktora z tych podstawek pasuje do janome smd 4000?dziekuje i pozdrawiam

 7. Alicja pisze:

  Witam, która przystawka będzie pasowała do Singer 7422 ?

  • Eti Blogerzy pisze:

   Witam, przystawki są stworzone z myślą o maszynach marki Janome i niestety nie mamy informacji czy przystawka będzie pasować do Pani maszyny. Jeśli jest szansa, aby przyjechała Pani do nas z maszyną to sprawdzimy to na miejscu. Niestety nic innego na tą chwilę nie mogę Pani zaproponować.

 8. Alicja pisze:

  Niestety mieszkam w okolicy Trójmiasta. Może zdjęcie i jakieś wymiary byłyby pomocne ??

 9. Kamila pisze:

  Czy ta przystawka pasuje do skyline S5?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *